VIDEO Debut ako hrom vo veku 19 rokov! Aký otec, taký syn... Po takom niečom túži každý tata

Aký otec, taký synAký otec, taký syn Zdroj: Twitter/Manchester United

KRISTIANSUND - Nórsky futbalový tréner Ole Gunnar Solskjaer v utorok zažil špeciálne chvíle na lavičke Manchestru United. Devätnásťnásobného víťaza najvyššej anglickej súťaže viedol v prípravnom zápase v mieste svojho rodiska proti miestnemu klubu Kristiansund BK. Zaujímavosťou stretnutia bolo, že v drese domáceho tímu sa na záverečné minúty objavil na ihrisku aj Solskjaerov 19-ročný syn Noah.

"Noah absolvoval svoj debut pred 28-tisíc divákmi. To sa veľmi často nestáva nórskym hráčom," cituje slová trénera Manchestru United portál bbc.com. Okrem toho si 46-ročný nórsky kouč užil duel aj v spoločnosti svojho mladšieho syna Elijaha, ktorý s ním stretnutie sledoval priamo z lavičky. Zápas sa napokon skončil víťazstvom "červených diablom" 1:0, keďže v nadstavenom čase druhého polčasu premenil pokutový kop španielsky stredopoliar Juan Mata.

Marcus Rashford Galéria fotiek (5) Zdroj: Twitter/Manchester United

Tréner nórskeho Kristiansundu Christian Michelsen v krátkosti porovnal Noaha s jeho slávnym otcom. "Jeho otec bol viac efektívny čím bližšie bol pokutového územia. Noah je zase typom hráča, ktorý útoky skôr pripravuje. Má veľa zručnosti a tiež futbalové zmýšľanie. Je zábavne vidieť, ako s niekoľkými mladými chalanmi za ten čas vyrástol," vyjadril sa Michelsen podľa webu sportbible.com. Stále len 19-ročného Noaha dokonca prirovnávajú k bývalej hviezde klubu z Old Trafford Michaelovi Carrickovi.

Ole Gunnar so svojimi Galéria fotiek (5) Zdroj: Twitter/Manchester United

Stretnutie sa nieslo v priateľskej atmosfére, čo dokazujú Solskjaerove slová. "Po zápase boli domáci hráči v našej šatni a s chlapcami si vymieňali dresy a fotografovali sa. Takéto priateľstvo je dobré," skonštatoval autor víťazného gólu vo finále Ligy majstrov z roku 1999.

Kouč anglického veľkoklubu nemal k dispozícii belgického útočníka Romelua Lukakua, s jeho menom sa v ostatnom čase spomína prestup do talianskej Serie A. Napriek tomu Manchester United zvíťazil v príprave pred novou sezónou aj v piatom súboji.

Viac o téme: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer Noah Solskjaer