Isté veci vyjdú von po rokoch: Úprimná spoveď barcelonskej legendy... Je v tom Real Madrid!

Carles Puyol
Carles Puyol

BARCELONA - V slávnom katalánskom klube tvoril viac ako jednu dekádu nepriestrelný stĺp. Fanúšikovia si ho pamätajú najmä vďaka poctivosti a tiež nezameniteľnej hrive, ktorá mu zdobila hlavú po celé tie roky. Carles Puyol však nemusel stráviť v FC Barcelona celú kariéru, pretože ho vábil rival z Madridu.

Legenda Barcelony priznala, že Real Madrid sa dokonca dvakrát pokúšal o to, aby ho zlanáril do svojich radov. Vysoko cenený stopér strávil v Barcelone 15 rokov, do prvého tímu sa dostal v roku 1999 a časom mu udelili kapitánsku pásku. "José Antonio Camacho sa stal novým trénerom Realu a chcel mňa a pri druhom pokuse Ronaldinha. Pokúšali sa ma získať dvakrát, ale bol som v najlepšom klube sveta a chcel som získať tituly tam. Takže som zostal." 

Puyolova kariéra je hodná toho, aby sa o nej hovorilo veľmi nahlas. Poctivý stopér a príkladný líder vyhral trikrát Ligu majstrov, šesťkrát dvihol nad hlavu trofej pre najlepší tím La Ligy a Copa del Rey sa mu pošťastilo ovládnuť v dvoch prípadoch. Okrem toho dvakrát uspel na MS klubov, osem ráz v domácom superpohári a trikrát v tom európskom. 

Za Barcelonu odohral takmer 600 zápasov vo všetkých súťažiach, strelil 19 gólov, pridal 13 asistencií. Úspešný bol aj na reprezentačnej scéne, Španielov doviedol k titulu majstra Európy 2008 a majstra sveta v 2010. Všetci si akiste pamätajú jeho nechytateľnú hlavičku v semifinále proti Nemecku. 


Tagy: Carles Puyol FC Barcelona Real Madrid

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Ivan Sekretarev

DISKUSIA