Red Bullu skutočne narástli krídla: Odvážne slová šéfa tímu... Aby sa Hamilton začal báť!

Max Verstappen
Max Verstappen

BUDAPEŠŤ - Formulu 1 čaká počas víkendu Veľká cena Maďarska a obhajca a líder šampionátu Lewis Hamilton z Mercedesu má po nepodarených pretekoch v Nemecku čo napravovať. Naopak, Red Bull po triumfe Maxa Verstappena v Hockenheimu už dokonca začína pomýšľať na zisk titulu.

Hamilton má stále pred posledným podujatím, po ktorom nasleduje dlhá letná prestávka, 41-bodový náskok pred Valtterim Bottasom z Mercedesu, ale preteky v Nemecku mu vôbec nevyšli. V daždi a na mokrej trati obsadil v chaotickej Veľkej cene až deviate miesto, naviac na body sa posunul až vďaka trestom pre obe vozidlá Alfy Romeo. 

"Presne toto sú dni, ktoré nás v minulosti posilnili. Nikdy totiž neprídete domov a nepýtate sa: Prečo sme, doparoma, vyhrali? Naopak, prídete domov a pýtate sa: Prečo sme, dopekla, prehrali?" povedal šéf Mercedesu Toto Wolff. "Skúsim sa z toho vyspať a za týždeň sa vrátiť silnejší," pridal sa Hamilton k šéfovi Mercedesu. 

Zatiaľ čo päťnásobný majster sveta z posledných troch pretekov skončil už po druhýkrát mimo stupňa víťazov, Verstappen si v nich pripísal druhý triumf. Holandský pilot najskôr v Rakúsku ukončil doterajšiu nadvládu Mercedesu a po víťazstve v Nemecku je stále jediným premožiteľom majstrovskej stajni v sezóne. 

V hodnotení šampionátu je Verstappen tretí a na Hamiltona stráca 63 bodov, šéf Red Bullu Helmut Marko je však presvedčený, že Max môže stále získať titul. "Nevylučoval by som to. Max už ukázal, že na trati dokáže Mercedes i Ferrari predbehnúť. A v Nemecku sme videli, že i Mercedes robí chyby, keď na nich poriadne zatlačíte," prehlásil Marko. 

Víťazstvo v Maďarsko bude obhajovať Hamilton, ktorý na Hungaroringu zaznamenal rekordných šesť triumfov. V piatok sú na programe tréningy, v sobotu kvalifikácia, ktorá odštartuje o 15:00. Rovnako, ako nedeľné preteky. 


Tagy: Lewis Hamilton Max Verstappen Veľká cena Maďarska Red Bull Racing

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Jens Meyer

DISKUSIA