Londýn túží po finále Ligy majstrov: Organizáciu podujatia podporuje aj starosta

Osemfinálový žreb Ligy majstrov
Osemfinálový žreb Ligy majstrov

LONDÝN - Snahu anglickej Futbalovej asociácie (FA) o zorganizovanie finále Ligy majstrov v závere sezóny 2022/2023 na slávnom londýnskom štadióne Wembley podporil aj starosta Londýna Sadiq Khan. FA túži získať právo na usporiadanie prestížneho zápasu pri príležitosti 100. výročia otvorenia jedného z najslávnejších športových objektov sveta.

Vo Wembley sa finále LM naposledy hralo v roku 2013. Dejisko rozhodujúceho zápasu európskeho pohára číslo jeden v roku 2023 bude známe 24. septembra tohto roku po zasadnutí výkonného výboru Európskej futbalovej únie (UEFA). Na najväčšom štadióne v britskej metropole sa uskutočnia semifinálové zápasy aj finálové stretnutie budúcoročných majstrovstiev Európy.

"Londýn je svetové hlavné mesto športu a starosta chce, aby mesto ďalej organizovalo najväčšie a najprestížnejšie podujatia," uviedol Khanov hovorca podľa webu Evening Standard.

Štadión Wembley slávnostne otvoril 28. apríla 1923 vtedajší britský panovník - kráľ Juraj V. Úvodný zápas, finále anglického FA Cupu, medzi tímami Bolton Wanderers a West Ham United sledovalo vyše 126-tisíc divákov. Druhý najväčší štadión v Európe prešiel kompletnou prestavbou v rokoch 2002 - 2007.


Tagy: Liga majstrov

Zdroj:
SITA
Foto:
UEFA

DISKUSIA