VIDEO Miliardový tínedžer si podmaňuje Madrid: Krásna trefa, slová hľadal aj Rooney

Joao Felix v dueli proti Realu MadridJoao Felix v dueli proti Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

ORLANDO - Futbalisti Atletica Madrid zvíťazili v noci na štvrtok v prípravnom zápase v Orlande nad Výberom hviezd zámorskej Major League Soccer 3:0. "Los Colchoneros" sa ujali vedenia v 43. minúte zásluhou Marcosa Lorrenteho. V 85. minúte poistil náskok španielskeho vicemajstra exportným gólom portugalský tínedžer Joao Felix - letná posila z Benficy Lisabon. Skóre uzavrel v tretej minúte nadstaveného času Diego Costa.

Felix svojím výkonom spravil dojem aj na dlhoročného anglického reprezentanta Wayna Rooneyho, ktorý v MLS hrá za Washington D.C. United  "Ešte som toho od Felixa veľa nevidel, no vyzerá to tak, že má dobrú techniku," povedal Rooney pre agentúru AFP. Portugalský útočník prestúpil do španielskej metropoly za 134 miliónov dolárov.

"Samozrejme, že je to poriadna suma za takého mladého hráča, no takto teraz funguje trh," reagoval na prestupovú čiastku Rooney. "Pamätám si, keď prestúpil Zinedine Zidane za vyše 60 miliónov dolárov a každý sa pýtal, čo sa deje. Lenže takáto je dnes suma, ktorú musíte zaplatiť."

Viac o téme: Wayne Rooney Atlético Madrid Joao Felix