VIDEO Obrovské sklamanie v Trnave: Oslabenému Spartaku ušiel v dráme postup pomedzi prsty!

Lucas Lovat a Birsent KaragarenLucas Lovat a Birsent Karagaren Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy 2019/2020. Zverenci trénera Ricarda Chéua síce vo štvrtkovej domácej odvete druhého predkola zvíťazili nad bulharským Lokomotivom Plovdiv 3:1, no pred týždňom u súpera prehrali a zásluhou streleného gólu vonku postupujú Bulhari. Ich súperom v boji o play-off EL bude francúzsky Racing Štrasburg.

Víťaz slovenského Slovnaft Cupu z minulej sezóny, ktorý v 1. predkole vyradil tím Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny, viedol v odvete pred domácom priaznivcami gólmi Filipa Dangubiča, Bogdana Mitreu z pokutového kopu a Rafael Tavares už 3:0 a postup mal vo svojich rukách, ale v 74. minúte slovinský útočník hostí Alen Ožbolt zariadil postup pre Lokomotiv Plovdiv. Trnava sa s pohárovou Európu rozlúčila už v úvode augusta, v minulej sezóne si však zahrala v skupinovej fáze EL.

Trnava po prehre o dva góly u súpera zvolila ofenzívnu hru v domácej odvete a v porovnaní s bulharským súperom mala prevahu. Na prvý gól ju v 16. minúte zužitkoval Dangubič, ktorý hlavou usmernil loptu do súperovej bránky po centri Lucasa Lovata z ľavej strany. O osem minút si obaja situáciu zopakovali, ale Dangubič mieril iba do brankára Martina Lukova. V 35. min zatiahol "ručnú brzdu" domáci obranca Timotej Záhumenský a videl červenú kartu, jeho vylúčením dostalo snaženie Trnavčanov trhlinu. Napriek oslabeniu hral Spartak aktívne a Emir Halilovič tesne pred polčasovou prestávkou takmer prekvapil hosťujúceho gólmana.

Alex Sobczyk a Birsent Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Po zmene strán pokračovali domáci v aktivite a v 52. min dosiahli vytúžený druhý gól - obranca David Malembana fauloval v "šestnástke" trnavského kapitána Mitreu a práve on z pokutového kopu upravil na 2:0. V 71. minúte rozjasal tribúny Štadióna Antona Malatinského brazílsky útočník Rafael Tavares, ktorý po priamom kope Lovata z tesnej blízkosti usmernil loptu do súperovej bránky a v tom okamihu Trnava postupovala. Radosť "červeno-čiernych" však trvala iba tri minúty, pretože Ožbolt hlavou prekonal Dobrivoja Rusova a postup bol zase na strane bulharského kolektívu. V zostávajúcom priebehu sa síce Trnavčania snažili o štvrtý gól, no hostia umnou hrou už nepripustili vypadnutie z pohárovej Európy. V záverečných sekundách síce mali domáci veľkú šancu, ale v skrumáži pred bránkou súpera nepochodili.

FC Spartak Trnava (SR) - Lokomotiv Plovdiv (Bul.) 3:1 (1:0) - prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Plovdiv
Góly: 16. Dangubič, 52. Mitrea (z pok. kopu), 71. Tavares - 74. Ožbolt, ŽK: 45.+ Halilovič, 61. Lovat, 72. Tavares - 46. Eze, 52. Malembana, 90. Tomaševič, 90.+ Wiris Gustavo, 90.+ Iliev Rusev, ČK: 35. Záhumenský (Trnava), rozhodovali: Lambrechts - De Rocker, Hillaert (všetci Belg.), 7602 divákov

Spartak Trnava: Rusov - Mesík, Mitrea, Záhumenský - Diogo, Dangubič (82. Jakúbek), Halilovič (82. Marko Kelemen), Tešija, Lovat - Tavares, Sobczyk (72. Van Kessel)

Lokomotiv Plovdiv: Lukov - Tomaševič, Malembana, Eze - Karageren, Vitanov (57. Umarbajev), Petrovič, Cvetanov - D. Iliev - Ožbolt (89. Wiris Gustavo), Aralica (72. Iliev Rusev)

Viac o téme: FC Spartak Trnava PFC Lokomotiv Plovdiv