Trnava zažila neskutočný večer s trpkým koncom: Emotívna časť futbalu, dali sme do toho všetko!

Trnavský tréner Ricardo Chéu
Trnavský tréner Ricardo Chéu

TRNAVA - Futbalisti FC Spartak Trnava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020. Po minulotýždňovej prehre 0:2 na pôde Lokomotivu Plovdiv síce zverenci Ricarda Cheua vo štvrtkovej odvete na Štadióne Antona Malatinského zvíťazili 3:1, ďalej ich však nepustil inkasovaný gól od Alena Ožbolta z domácej pôdy.

"Dnes sme opäť dokázali, čo chceme pre Trnavu. Mužstvo hralo aj s desiatimi na vysokej úrovni a s vysokou kvalitou. S podporou publika to bolo neskutočné, celý čas sme bojovali. Možno sme si zaslúžili viac. Mali sme dnes množstvo šancí, ale futbal je taký. Fanúšikovia aj hráči si za svoj výkon zaslúžia rešpekt. Toto je emotívna časť futbalu, dali sme do toho všetko. Po červenej karte som chlapcom povedal, že nemôžeme stratiť svoju tvár a musíme bojovať o postup. Darilo sa nám to, ale dostali sme jeden gól a ďalej ide súper," zhodnotil trpkú odvetu trnavský kormidelník Ricardo Chéu.

Plný emócií bol aj záložník trnavského Spartaku Filip Dangubič: "Som plný emócií. Odohrali sme skvelý zápas, od 35. minúty sme hrali bez vylúčeného hráča v poli, ale dokázali sme byť aj v oslabení lepší a streliť dva góly. Myslím, že sme podali výborný výkon, žiaľ, futbal nám ukázal svoju škaredšiu tvár. Veľký kompliment patrí fanúšikom, opäť boli náš dvanásty hráč. Sme sklamaní aj kvôli nim, že to nevyšlo. Myslím, že postup sme si prehrali už v Plovdive a nie dnes. Bolo ťažké vrátiť sa do boja o postup, nakoniec sme boli veľmi blízko."

"Myslím, že je nereálne, aby si súper nevypracoval žiadnu šancu, keď je nás taký dlhý čas o jedného menej. Už pred gólom mal Plovdiv dve šance. Nemáme si však čo vyčítať, podali sme neskutočný výkon. Plovdiv bol hotový, zachránilo ho naše vylúčenie. Keby nás bolo jedenásť, tak by sme ich v závere ešte viac zatlačili a možno aj strelili postupový gól. Pozitívom je, že sme divákov, ktorí chcú vidieť takúto Trnavu," zhodnotil dramatický súboj brankár Dobrivoj Rusov.

Sklamaný bol aj trnavský obranca Ivan Mesík: "Postup sme mali na dosah. Mrzí nás, že sme to nedotiahli do konca, ale ideme ďalej. Vylúčenie nás nepoložilo, zomkli sme sa a stále sme išli za postupom. Mohli sme dať aj viac ako tri góly, šance sme na to mali. Dnes sme hrali dobre a zaslúžili sme si postup. Škoda záveru, keď nás ešte mohol rozhodca nechať zahrať rohový kop, ale odpískal koniec a my už s tým nič neurobíme. Teraz sa pripravíme na Nitru a dúfam, že vyhráme."​​

Plovdiv sa v boji o postup do play off stretne s Racingom Štrasburg, prvé stretnutia tejto fázy sú na programe na budúci týždeň. Spartak predtým vypadol už v 2. predkole EL v sezóne 2009/2010, keď stroskotal na FK Sarajevo.


Tagy: FC Spartak Trnava PFC Lokomotiv Plovdiv Ricardo Chéu

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková

DISKUSIA