VIDEO Rozhodcu zranila pyrotechnika: V predkole Európskej ligy išlo doslova o život!

Dymovnica zranila rozhodcuDymovnica zranila rozhodcu

CRAIOVA - Rumunský futbalový klub Universitatea Craiova je v 3. predkole Európskej ligy napriek tomu, že jeho fanúšikovia v zápase s Honvédom Budapešť zranili rozhodcu Arnolda Huntera. Štvrtková odveta smerovala v závere riadneho hracieho času za bezgólového stavu do predĺženia, keď na trávnik z tribúny domácich priletela dymovnica a explodovala v blízkosti arbitra zo Severného Írska.

Po incidente museli stretnutie prerušiť na viac než 30 minút, počas ktorých ošetrili Huntera a pomohli mu do útrob štadióna. Nebol jasný ďalší osud duelu, napokon sa po pokyne štvrtého rozhodcu dohrala len záverečná minúta predĺženia. Gól nepadol, v jedenástkovom rozstrele zvíťazili domáci 3:1. Podľa informácií z Rumunska sa však zápas dohral len z obáv o bezpečnosť, ktorú polícia nevedela zaručiť arbitrom a hráčom hostí v prípade predčasného ukončenia. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Universitatea Craiova Arnold Hunter