Slovenskí fanúšikovia, jasajte: Najskôr super výkon vo Wimbledone a teraz boj o titul!

Wimbledonský tenisový semifinalista vo štvorhre Filip Polášek
Wimbledonský tenisový semifinalista vo štvorhre Filip Polášek

BRATISLAVA - Slovenskému tenistovi Filipovi Poláškovi momentálne takpovediac ide karta. Aktuálnu dobrú formu potvrdzuje aj na podujatí ATP 250 na antuke v rakúskom Kitzbüheli (dotácia 586 140 eur). Polášek spolu s Rakúšanom Philippom Oswaldom sa ako turnajové dvojky prebojovali už do finále, keď v piatkovom semifinále vyradili za 69 minút tretí nasadený česko-holandský pár Roman Jebavý, Matwe Middelkoop 6:2, 3:6 a v zápasovom tajbrejku 10:3.

Vo finále, v ktorom sa 34-ročný Slovák bude usilovať o svoj 12. deblový titul na okruhu ATP, budú ich súpermi víťazi súboja Frederik Nielsen, Tim Pütz (Dán./Nem.) - Sander Gille, Joran Vliegen (Belg.-4). S Belgičanmi prehrali pred týždňom vo finále vo švajčiarskom Gstaade. Pre Poláška je to tretia finálová účasť na hlavnej profesionálnej úrovni v tomto roku, okrem Gstaadu sa do rozhodujúceho súboja o titul dostal aj v tureckej Antalyi. Semifinalista nedávneho Wimbledonu má na konte 11 deblových titulov z turnajov z hlavného okruhu ATP, zatiaľ posledný získal v roku 2013 v marockej Casablance.

Polášek s Oswaldom už majú za svoje účinkovanie v Kitzbüheli istotu 150 bodov do rebríčka štvorhry a finančnú odmenu pre dvojicu vo výške 15 200 eur (pred zdanením).

Filip Polášek ťahá úspešnú sériu od júna, keď postupne triumfoval s Oswaldom na challengeroch v českom Prostějove a francúzskom Lyone, s Chorvátom Ivanom Dodigom bol finalistom podujatia ATP v Antalyi aj semifinalistom grandslamového Wimbledonu, s Oswaldom sa prebojoval do finále turnaja ATP vo švajčiarskom Gstaade.

Štvorhra - semifinále:
Philipp Oswald, Filip Polášek (Rak./SR-2) - Roman Jebavý, Matwe Middelkoop (ČR/Hol.-3) 6:2, 3:6, 10:3 (zápasový tajbrejk) za 69 minút


Tagy: Filip Polášek Roman Jebavý Philipp Oswald Matwe Middelkoop

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA