VIDEO Spartak Trnava mal hrať po červenej karte v desiatich: Ale nebolo to tak!

Bogdan Mitrea a Filip Dangubić oslavujú gól Trnavy
Bogdan Mitrea a Filip Dangubić oslavujú gól Trnavy

TRNAVA - Nie, nemajte strach, Trnava mala na ihrisku po vylúčení naozaj desať mužov. Tým jedenástym a pred červenou kartou dvanástym hráčom boli fanúšikovia, ktorí takmer svoj milovaný tím dohnali až za postupom.

Zverenci trénera Ricarda Chéua síce vo štvrtkovej domácej odvete druhého predkola zvíťazili nad bulharským Lokomotivom Plovdiv 3:1, no pred týždňom u súpera prehrali a zásluhou streleného gólu vonku postupujú Bulhari.

Víťaz slovenského Slovnaft Cupu z minulej sezóny, ktorý v 1. predkole vyradil tím Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny, viedol v odvete pred domácom priaznivcami gólmi Filipa Dangubiča, Bogdana Mitreu z pokutového kopu a Rafael Tavares už 3:0 a postup mal vo svojich rukách, ale v 74. minúte slovinský útočník hostí Alen Ožbolt zariadil postup pre Lokomotiv Plovdiv. Trnava sa s pohárovou Európu rozlúčila už v úvode augusta, v minulej sezóne si však zahrala v skupinovej fáze EL.

V 35. min zatiahol "ručnú brzdu" domáci obranca Timotej Záhumenský a videl červenú kartu, jeho vylúčením dostalo snaženie Trnavčanov trhlinu. Ale za obrovskej podpory domácich tribún to Spartak nevzdal a postup mal na dosah. Nebudeme polemizovať, čo by bolo, keby nebolo červenej (bohužiaľ, bola zaslúžená) a keby rozhodca na konci odpískal rohový kop. 

Spartak nepostúpil, ale kto bol včera na štadióne, nemôže ľutovať. Oficiálna návšteva 6702 divákov, ale energia a rachot, akoby tam bolo o desaťtisíc viac. Nepostúpilo sa, ale ľudia tomuto tímu veria! Bodaj by aj nie, keď mužstvo malo na lopate často simulujúcich a neférovo hrajúcich Bulharov.

Pozrite sa, ako hnali fanúšikovia svoje mužstvo. Zaslúžia si veľké uznanie a rešpekt. Aj keď klubu hrozí pokuta za záverečné skandovanie UEFA - Mafia, lenže v tom už hrali rolu obrovské emócie a frustrácia z nepostupu. Z nepostupu po výbornom výkone. Ale zoberme si zo zápasu to pozitívne. Tým bol výkon hráčov a ľudí na tribúnach. V Trnave je proste futbal náboženstvom.


Tagy: FC Spartak Trnava PFC Lokomotiv Plovdiv

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/Alexandra Čunderlíková; Video: Youtube

DISKUSIA