Českú bojovníčku čaká v UFC ťažká bitka: Postaví sa sestre šampiónky z Kirgizska!

Lucie Pudilová (vľavo) atakuje súperku
Lucie Pudilová (vľavo) atakuje súperku

NEWARK - Jedinú českú zástupkyňu v elitnej svetovej organizácii zmiešaných bojových umení Lucii Pudilovú čaká v noci na nedeľu európskeho času šieste vystúpenie v UFC, v americkom Newarku sa stretne s Antoninou Ševčenkovou z Kirgizska.

Dvadsaťpäťročná Češka sa bude usilovať o tretie víťazstvo v UFC, posledné dva súboje prehrala. Pudilová sa v najväčšej organizácii MMA na svete naposledy predstavila vo februári, v pražskom galavečere nestačila na Američanku Liz Carmoucheovú, s ktorou prehrala na body. V súčasnej dobe má v UFC bilanciu dve výhry a tri porážky.

Podobne vyrovnanú bilanciu má aj jej súperka Antonina Ševčenková, sestra šampiónky UFC Valentiny. Z doterajších dvoch zápasov raz vyhrala aj prehrala. Ani jedna z bojovníčok ešte nikdy nezažila porážku pred limitom, všetky ich zápasy skončili na body.

Pudilová verí, že sa jej tento raz podarí ukončiť súboj skôr. "Urobím všetko pre to, aby nedošlo na bodové rozhodnutie. Cítim sa veľmi dobre a českú vlajku ponesiem hrdo," prezradila v rozhovore pre web MMA Shorties.

Galavečer UFC s označením 313 sa bude konať v Prudential Center v New Jersey. Súboj Pudilovej so Ševčenkovou bude súčasťou predzápasov. V hlavnom programe sa stretnú Američania Colby Covington a Robbie Lawler.


Tagy: UFC Lucie Pudilová Antonina Ševčenková

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA