Slovenky si pred šampionátom napravili reputáciu: Dievčatá hrali ako tím, a to je dôležité

Radosť hráčok Slovenska po vyhratom prvom seteRadosť hráčok Slovenska po vyhratom prvom sete Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Slovenské volejbalové reprezentantky zdolali hráčky Maďarska 3:1 na sety v prvom z dvojice prípravných vzájomných súbojov pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy. Napravili si tak reputáciu zo série konfrontácii s Chorvátkami, ktorým podľahli vo všetkých troch zápasoch. Odveta je na programe v sobotu, opäť v mestskej športovej hale Klokočina v Nitre.

Súboj hráčok Slovenska a Maďarska priniesol veľmi vyrovnaný súboj. Svedčí o tom aj fakt, že polovica zo štyroch setov sa skončila najtesnejším dvojbodovým rozdielom. Najvyrovnanejší bol hneď ten úvodný, ktoré zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia vyhrali 28:26. V druhom sete vyhrali Slovenky rozdielom štyroch bodov a hoci tretie dejstvo prehrali tesne 23:25, v štvrtom sete odvrátili hroziaci tajbrejk. Vo výbornom svetle sa prezentovali Karin Palgutová a Nikola Radosová, ktoré získali 17, respektíve 16 bodov.

V príprave na kontinentálny šampionát, ktorý bude hostiť aj Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, dosiahli hráčky spod Tatier svoje prvé víťazstvo. Maďarky, ktoré takisto nebudú chýbať medzi európskou elitou, zatiaľ prehrali štyri z piatich prípravných duelov. Predtým na pôde Grécka prehrali 1:3 a 0:3 a v Španielsku najskôr podľahli domácim hráčkam pomerom 2:3 a následne vyhrali 3:1 na sety.

Slovensko - Maďarsko 3:1 (26, 21, -23, 20)
Zápas trval: 100 minút, rozhodovali: Kováč a Moravčík, 150 divákov.
Základná zostava SR: B. Koseková 4, Radosová 16, Hrončeková 11, Palgutová 17, Kostelanská 12, Herelová 13, libero Španková

Hlas (zdroj: SVF):

Marco Fenoglio (tréner SR): "Z víťazstva mám radosť, je to dobrý výsledok. Pracujeme veľmi tvrdo, vo štvrtok sme mali tri a polhodinový tréning a dnes doobeda ťažkú posilňovňu. Dievčatá hrali ako tím, a to je dôležité. Odohrali sme dobrý zápas, boli tam nejaké nevynútené chyby, čo sa stáva, pretože hráčky majú ťažké nohy, ale mali sme kvalitný blok a obranu v poli a z toho mám radosť. Pred zápasom som dievčatám povedal, že nie je dôležité víťazstvo, pretože sme ešte ďaleko od prvého zápasu na majstrovstvách Európy. Povedal som, aby bojovali, spravili na ihrisku maximum, ale aby nešli na hranicu rizika kvôli zraneniu. Nestriedali sme, nebol to plán, ale chceme stabilizovať základnú šestku."

Viac o téme: Slovensko Maďarsko Marco Fenoglio