Tajnička s názvom Maguire je takmer vylúštená: Červení diabli, už čoskoro by to mohla byť realita

Harry Maguire
Harry Maguire

MANCHESTER - Anglický futbalový klub Manchester United bude pravdepodobne súčasťou rekordnej prestupovej čiastky za obrancu. "Červení diabli" sú totiž už len krôčik od angažovania Harryho Maguira z konkurenčného Leicesteru za neuveriteľných 80 miliónov libier, čo je v prepočte približne 87,4 milióna eur. Ani jedna zo strán ešte transfer nepotvrdila, pretože je potrebné doladiť niekoľko detailov dohody.

Dvadsaťšesťročný rodák zo Sheffieldu na seba upútal pozornosť výbornými výkonmi v defenzíve anglickej reprezentácie na majstrovstvá sveta v Rusku. Manchester United sa odvtedy snažil získať urasteného stopéra. Zdá sa, že sa mu to podarí až tesne pred začiatkom sezóny 2019/2020.

Doterajší rekord pri prestupe obrancu činí 75 miliónov GBP (približne 81,9 milióna eur) pri transfere Virgila van Dijka zo Southamptonu do FC Liverpool v januári 2018. Tejto sume sa nedávno priblížil iný Holanďan Matthijs de Ligt, ktorý putoval z Ajaxu Amsterdam do Juventusu Turín za 75 miliónov eur.

V Manchestri United bude mať Harry Maguire poriadnu konkurenciu, veď na poste stopéra má tréner Ole Gunnar Solskjaer k dispozícii Erica Baillyho, Phila Jonesa, Victora Lindelofa, Marcosa Roja, Chrisa Smallinga aj Axela Tuanzebeho.


Tagy: Manchester United Leicester City Harry Maguire

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alastair Grant; Twitter/Sky Sports News

DISKUSIA