Kapitána Arizony pohrýzol vlastný pes: Zviera po napadnutí hokejistu utratili

Oliver Ekman-Larsson
Oliver Ekman-Larsson

ARIZONA - Kapitána hokejistov Arizony Coyotes v zámorskej NHL Olivera Ekmana-Larssona ešte v máji pohrýzol vlastný pes. Švédske médiá o tom informovali až v druhej polovici aktuálneho týždňa, obranca sa rozhodol situáciu spresniť prostredníctvom sociálnej siete.

Pri májovom incidente museli skúseného hokejistu hospitalizovať pre problémy s rukou. Domov šiel so štyrmi stehmi, dostal injekciu proti tetanu a istý čas bral antibiotiká. "Ruka sa už pekne zahojila a ja som v poriadku," ubezpečil všetkých fanúšikov dvojnásobný svetový šampión na twitteri. Priaznivcov "kojotov" vzápätí uistil aj generálny manažér John Chayka, že hviezda organizácie je v poriadku. "Teraz už je úplne zdravý, liečbu má úspešne za sebou," uviedol.

Smutnou bodkou za príbehom je skutočnosť, že zviera po napadnutí hokejistu utratili. "Museli sme ho nechať uspať," ozrejmil Ekman-Larsson na adresu rodinného miláčika.

V jeho prípade vôbec nejde o prvý incident tohto druhu. Ako informovalo periodikum The New York Times, ešte v závere predchádzajúceho milénia, presnejšie v lete 1994, niečo podobné, no vo väčšom meradle, zažila lotyšská brankárska ikona Arturs Irbe. Pohrýzol ho vtedy vlastný pes Rambo tak intenzívne, že gólman utrpel zlomeninu prstu, mal porušenú tepnu a aj nervy. Podstúpil operáciu a nútene pauzoval niekoľko mesiacov.


Tagy: Oliver Ekman-Larsson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA