VIDEO Majstrovský Slovan s Kozákom stále stopercentný: Triumf v Senici s čistým kontom belasých

Rafael Da Silva a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiRafael Da Silva a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: TASR - Martin Palkovič

SENICA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava triumfovali v sobotnom stretnutí 3. kola Fortuna ligy na štadióne FK Senica 3:0. Gólmi sa o to postarali Nono, Rafael Ratao a Aleksandar Čavrič. Úradujúci majster má plný počet bodov so skóre 9:1 a pod vedením dočasného trénera Jána Kozáka ml. zatiaľ iba víťazí.

Seničania nastúpili proti majstrovskému Slovanu s prílišným rešpektom a Bratislavčania vstúpili do sttretnutia veľmi aktívne. Hneď z prvej strely sa podarilo hosťom dostať do vedenia. V 5. minúte prepadli Záhoráci v osobných súbojoch pred 16-kou a Nono technickou strelou prekonal Tabordu. O chvíľu sa dostal do zakončenia Ratao, senický brankár bol pozorný. Postupne sa osmelili aj domáci a hra sa vyrovnala. Do dobrej streleckej pozíce v pokutovom území sa dostal Castaneda, jeho tvrdú strelu brankár Greif vyrazil. Potom sa zápas odohrával v strede poľa. Po polhodine hry sa po akcii Čavriča s Rabiom dostal do šance Nono, tentoraz zoči-voči senickému brankárovi neuspel. O tri minúty sa však Slovanu podarilo streliť druhý gól. Po ostreľovaní záhoráckej bránky najprv Dražič tvrdou strelou knokautoval Košúta, k lopte sa dostal Ljubičič, ktorého strelu usmernil do bránky Ratao. Seničania sa snažili znížiť, tvrdú strelu na Greifa vyslal mladík Yenne, no bratislavský brankár loptu vyrazil na roh.

Roberto Dias a Aleksandar Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR - Martin Palkovič

Do druhého polčasu vstúpili Seničania aktívnejšie. Dostali sa do dvoch hlavičkových zakončení, ale Dias ani Sulley neprekonali Greifa. Potom predviedol samostatnú akciu v 58. minúte Dražič, ale v zakončení prestrelil. V 63. minúte predviedol Dražič ďalšiu individuálnu akciu, naserviroval loptu pred senickú bránku a nikým neatakovaný Čavrič zasunul loptu do prázdnej siete. Seničania chceli streliť aspoň čestný úspech. Do dvoch zakončení sa dostal striedajúci Ramirez, ale Greif si postrážil čisté konto.

FK Senica - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:2)
Góly: 5. Nono, 33. Ratao, 63. Čavrič. Rozhodovali: Glova – Vorel, Vitko, ŽK: Cvek, Krč, Ramirez (všetci Senica), 1760 divákov

Senica: Taborda – Otrísal, Dias, Košút, Krč – Klapan (70. Didiba), Cvek – Yenne (84. Totka), El Moudane, Castaneda (74. Ramirez) – Sulley

Slovan: Greif – De Marco, Božikov, Abena, Apau – Ljubičič, Nono (75. De Kamps), Rabiu - Ratao, Čavrič (71. Daniel), Dražič (78. Moha)

Michal Ščasný, tréner Senice: "Ak chcete uspieť proti tímu ako Slovan, musíte sa stopercentne koncentrovať pri bránení a zároveň využiť šance, ktoré sa naskytnú. To sa v sobotu nestalo. Slovan hral veľmi šikovne, ukázal svoju kvalitu a využil takmer každú svoju príležitosť. Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Z našej strany to bol dobre takticky zvládnutý zápas. S výsledkom môžeme byť spokojní, ale objavili sa aj chyby. Určite musíme odstrániť ľahké straty lopty, ktorých bolo v sobotu veľa. Tiež záverečný úsek zápasu za stavu 3:0 v náš prospech musíme zvládnuť lepšie, súper mal na môj vkus príliš veľa pološancí. Priestor dostali aj hráči, ktorí mali v posledných zápasoch nižšiu minutáž, a ukázali, že nie náhodou sú súčasťou Slovana. A tí hráči, ktorí hrávajú pravidelnejšie, videli, že majú vysokú konkurenciu a svoje miesto na ihrisku si musia naozaj zaslúžiť. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva, ale vo futbale nesmiete nikdy nič podceniť. Potrebujeme odstrániť chybičky či straty lôpt, aby sme boli ešte lepší v defenzíve a zároveň efektívnejší v ofenzíve. Je pekné, keď sa vyhráva, no potom môže prísť zaváhanie, ako sa stalo na samom začiatku sezóny, a musíte začínať prakticky odznova. Preto nepoľavujeme v koncentrácii a takto chceme pokračovať."

Viac o téme: Ján Kozák FK Senica ŠK Slovan Bratislava