VIDEO Najväčší trapas sezóny, či tenisová výmena roka: Na TOTO americký mladík nikdy nezabudne!

Frances TiafoeFrances Tiafoe Zdroj: SITA/AP

WASHINGTON - TOP trapas sezóny, či najlepšia tenisová výmena roka. Jediný fiftín v súboji dvoch mladíkov: domáceho Američana Francesa Tiafoeho (21) a ruského súpera Daniila Medvedeva (23) ašpiruje na víťaza v obidvoch kategóriách. Isté je len to, že americký mladík na túto výmenu určite nezabudne do konca kariéry.

Favorizovaný Rus Medvedev zvládol v osemfinálovom súboji amerického podujatia vo Washingtone rolu favorita v dvoch setoch, keď Tiafoe uhral s nasadenou turnajovou trojkou dohromady len sedem hier. Najviac divákov zaujala dlhánska výmena v druhom sete, ktorá bola pre amerického mladíka poriadne krutou lekciou.

Rus podával za stavu 5:4 v druhom sete na víťazstvo v zápase a hneď úvodná výmena tejto hry priniesla obojstranne výborné predstavenie. Loptička dohromady dvanásťkrát preletela ponad sieť a obidvaja mladíci lietali po celom kurte hore dole. Tiafoe ale po excelentnom dobehnutí situáciu podcenil a predčasne slávil zisk fiftínu. Kým Američan si už pýtal uterák, nepoddajný Medvedev loptičku fantasticky dobehol a s vypätím všetkých síl ju ešte vrátil do hry. To už ale nevidel chrbtom otočený súper, ktorý po neuveriteľnej výmene kruto doplatil na predčasné oslavy.

Medvedev napriek zisku fiftínu túto hru prehral, Tiafoe na podaní Rusa odvrátil dva mečbaly, ale napokon mu ani vyrovnanie na 5:5 nepomohlo. Hneď ďalšie vlastné podanie si totiž americký mladík stratil a druhý set napokon ovládla nasadená trojka v pomere 7:5.

Viac o téme: Frances Tiafoe Daniil Medvedev ATP Washington
  • Zdroj: športky