VIDEO Diváci neverili vlastným očiam: Tenista sa zvíjal od bolesti, horor v priamom prenose

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

LEXINGTON – Najsledovanejším tenisovým podujatím posledných dní je Citi Open vo Washingtone, no aj turnaje nižšej úrovne ponúkajú zaujímavé športové divadlo. Americký podnik v Lexingtone sa však zapíše do histórie tejto sezóny mimoriadne dramatickým momentom.

Za všetko môže vyrovnaný zápas medzi Američanom Alexandrom Lebedevom a Bulharom Vasilom Kirkovom, ktorý ponúkol okrem výborného tenisu aj hrozivé chvíle. Diváci doslova onemeli, keď Lebedevovi prakticky skolabovalo telo. Evidentné problémy sa snažil rozdýchať za základnou čiarou, no opak bol pravdou. Tenista sa zvíjal v obrovských bolestiach, na čo zareagovali aj zdravotníci.

Zápas bol tak na dlhšiu dobu prerušený a všetko smerovalo k tomu, že Lebedev dramatickú bitku skrečuje. Dvadsaťdvaročný tenista sa však zachoval ako skutočný tenisový gladiátor a zápas odmietol vzdať, ba dokonca bol pomerne blízko k zisku senzačnej výhry, ale telo sympatického bojovníka bolo proti a Lebedevovi neostávalo nič iné, ako súboj definitívne skrečovať. K sieti sa ledva "priplazil" a v masívnych kŕčoch mal problém podať ruku svojmu vydesenému súperovi.

Diváci boli doslova šokovaní a amerického tenistu patrične vytlieskali. "Veľmi sa vám ospravedlňujem. Ďakujem vám. Dnes som sa cítil zle, ale na kurte som nechal všetko," znel emotívny odkaz aktuálneho hrdinu tenisového sveta.

Viac o téme: Alexander Lebedev
  • Autor: © Zoznam/ps
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: športky

Súvisiace články