VIDEO Community Shield pre Manchester City: O výhre nad Liverpoolom rozhodli penalty

Radosť hráčov Manchestru City Radosť hráčov Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Anglický futbalový superpohár, tzv. FA Community Shield, získali po šiesty raz v histórii hráči Manchestru City. V nedeľňajšom súboji na londýnskom štadióne Wembley úradujúci anglický šampión ManCity zdolal aktuálneho víťaza Ligy majstrov FC Liverpool 5:4 na strely zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

V tradičnom súboji ligového šampióna s víťazom FA Cupu (v minulej sezóne vyhrali ManCity obe súťaže, preto dostal šancu druhý tím v konečnej tabuľke Premier League) prvý gól padol už v 12. min, keď Raheem Sterling využil skvelú prihrávku Davida Silvu na prekonanie Alissona Beckera. Lenže vo Wembley pred 77 565 divákmi sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom boli lepší hráči ManCity, po prestávke prevzali taktovku futbalisti FC Liverpool. Viaceré šance The Reds zostali dlho nevyužité. Po necelej hodine hry sa v rozpätí dvoch minút dvakrát triasla konštrukcia bránky Claudia Brava. Najprv strela Virgila van Dijka skončila na brvne a odtiaľ sa odrazila na bránkovú čiaru a potom do poľa. O čosi neskôr sa Mohamed Salah uvoľnil napriek ťažkej pozícii a ľavačkou poslal loptu do ľavej žrde bránky súpera. V 62. min mohol streliť druhý gól v zápase, predribroval sa do šestnástky, ale Alisson ho zastavil.

V 77. min to zverencom Jürgena Kloppa predsa len vyšlo vďaka spolupráci obrancov. Van Dijk posadil loptu na hlavu Joela Matipa a striedajúci Kamerunčan vyrovnal na 1:1. Schyľovalo sa k pokutovým kopom, ale oba tímy ešte mohli víťazstvo preklopiť na svoju stranu. V nadstavenom čase najprv pohrozil Sterling a potom na druhej strane mal veľkú smolu Salah. Egypťanova hlavička smerovala do odkrytej bránky Citizens, ale Kyle Walker akrobatickým odkopom na bránkovej čiare zachránil. Keď sa neujala ani následná strela Xherdana Shaqiriho, nasledovalo penaltové rozuzlenie. V ňom sa pomýlil iba holandský stredopoliar v službách "The Reds" Georginio Wijnaldum. Jeho pokus zneškodnil čilský brankár ManCity Claudio Bravo. Definitívnu pečať triumfu anglického šampióna dal premeneným pokusom brazílsky útočník Gabriel Jesus.

FA Community Shield 2019 - výsledok - hralo sa na Wembley:

Manchester City - FC Liverpool 1:1 po 90 min (1:0), 5:4 na strely zo značky pok. kopu
Góly: 12. Sterling - 77. Matip, rozhod. pok. kop 77 565 divákov
penaltový rozstrel: Shaqiri (FCL) 1:0, Gündogan (MC) 1:1, Wijnaldum (FCL) 1:1 /Bravo vyrazil/, Bernardo Silva (MC) 2:1, Lallana (FCL) 2:2, Foden (MC) 3:2, Oxlade-Chamberlain (FCL) 3:3, Zinčenko (MC) 4:3, Salah (FCL) 4:4, Gabriel Jesus (MC) 5:4 - koniec

Viac o téme: FC Liverpool Manchester City