Homola bodoval v Nemecku: V celkovom poradí TCR je priebežne tesne za pódiom

Slovenský automobilový jazdec Matej Homola
Slovenský automobilový jazdec Matej Homola

OSCHERSLEBEN - Slovenský jazdec Matej Homola získal na víkendových pretekoch seriálu TCR 21 bodov do celkového poradia. V prvých pretekoch na nemeckom okruhu v Oscherslebene obsadil 6. miesto, druhé však nedokončil. V priebežnom poradí mu patrí 4. miesto so štvorbodovou stratou na tretiu priečku.

 Kvalifikácia do prvých pretekov sa Homolovi nevydarila podľa predstáv. Obsadil v nej až 13. miesto, napriek tomu sa v samotných pretekoch prepracovali na lichotivejšiu 8. priečku. Pri jednom z predbiehacích manévrov došlo k poškodeniu zadného kolesa, Homola však napriek tomu dokončil preteky. Po pretekoch došlo ešte po penalizácii Nelsona Panciaticiho a Andreasa Bäckmana a slovenský pretekár sa tak posunul na 6. priečku a v celkovom poradí mu patrila 3. priečka.

Z 13-tej priečky štartoval aj do druhých pretekov. Tie však nedokončil. "Hnevá ma to. Nielenže som preteky nedokončil, ale ešte som aj dostal trest za kontakt s Maximom Pottym. Nezdá sa mi to férové, Potty mi nenechal miesto a natlačil sa na mňa a pretočil sa. Ja mám za to trest 5 miest na štarte najbližších pretekov," konštatoval Homola, ktorý má síce na vedúceho Josha Filesa priepastnú stratu 92 bodov, na druhého v poradí Lucu Engstlera iba 13. "Stále ostávam pozitívny, mám "na dostrel" druhé miesto a stále som v boji o titul. Už sa teším na preteky v Barcelone."

Priebežné poradie TCR series: 1. Josh Files (V. Brit.) 254 bodov, 2. Luca Engstler (Nem.) 176, 3. Julien Briché (Franc.) 166, 4. Matej HOMOLA 162, ... 30. Martin RYBA (obaja SR) 8. 


Tagy: Matej Homola

Zdroj:
TASR
Foto:
Facebook - Mato Homola

DISKUSIA