VIDEO Týždeň snov ako z najkrajšej knihy: Zlý muž tenisu prerazil aj bolesť a získal titul!

Takto vyzerá radosť zlých chlapcovTakto vyzerá radosť zlých chlapcov Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

WASHINGTON - Tenisový turnaj vo Washingtone vyhral Nick Kyrgios a získal druhý tohtoročný titul. Austrálsky búrlivák zdolal vo finále tretieho nasadeného Rusa Daniila Medvedeva dvakrát 7:6, i keď ho behom zápasu sužoval boľavý chrbát. K víťazstvu mu pomohlo i 18 es.

V tie-breaku prvého setu mal ako prvý setbal Medvedev, ale po následnej sérii troch bodov vyhral Kyrgios 8:6. Jediný brejkbal nebol k videniu ani v druhom sete, po ňom mohol 24-ročný Austrálčan oslavovať šiesty titul v kariére. S hráčmi elitnej desiatky má tento rok impozantnú bilanciu, prehral len jeden z šiestich zápasov, a to na Wimbledone proti Rafaelovi Nadalovi.

"Toto bol pre mňa jeden z najlepších týždňov v živote," povedal rodák z Canberry, ktorý sa z šiestej desiatky svetového rebríčka posunul v novom vydaní na 27. miesto. Všetko pritom mohlo byť úplne inak, keby proti nemu v sobotnom semifinále využil najvyššie nasadený Grék Stefanos Tsitsipas mečbal.

Viac o téme: Nick Kyrgios Daniil Medvedev ATP 500 Washington