VIDEO Nevídaná futbalová bravúra a obetavosť: Pán Walker v roli spasiteľského záchrancu!

Prekrásny futbalový moment zachytil aj objektív fotoaparátuPrekrásny futbalový moment zachytil aj objektív fotoaparátu Zdroj: SITA/AP/Frank Augstein

LONDÝN - Nedeľná bitka o anglický futbalový superpohár, ktorý je vždy akýmsi predkrmom týždeň pred štartom ostrej súťaže, priniesla zaujímavý futbal. Dva góly v riadnom hracom čase, penaltový rozstrel, zranenie hviezdneho Leroya Saného a tiež bravúrny zákrok pravého beka Kylea Walkera z Manchestru City, ktorým zachránil svoje mužstvo od inkasovania a takmer istej prehry. Prebiehal totiž nadstavený čas za stavu 1:1. To v praxi znamená, že belasé mužstvo vedené Pepom Guardiolom by už pravdepodobne nedokázalo zareagovať a spamätať sa z šoku.

Egyptský faraón Mohamed Salah sa v nadstavenom čase snažil o rozhodnutie, najskôr napálil loptu do brankára Brava, následne hlavičkou preloboval všetkých v belasom drese. Keď sa už-už zdalo, že nevyhnutná guľatá pomôcka futbalistov smeruje za bránkovú čiaru, zjavil sa Kyle Walker. 

Krajný obranca Guardiolovho mužstva sa prirútil k svätyni a úžasným odkopom odpratal loptu do bezpečia. Obetavosť, z ktorej by si mali brať príklad viacerí futbalisti, ktorí svojmu povolaniu vždy nedávajú maximum. Klobúk dole, Mr. Walker! 

 

 

Viac o téme: Manchester City Kyle Walker
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Frank Augstein; VIDEO: Twitter/Football HQ
  • Zdroj: športky

Súvisiace články