Olympijský sen naberá reálne kontúry: Hneď po návrate získal 27. domáci titul

Ryan Lochte
Ryan Lochte

LOS ANGELES - Šesťnásobný olympijský víťaz v plávaní Ryan Lochte z USA získal na domácom šampionáte titul na 200 m polohové preteky. Tridsaťpäťročný plavec sa vrátil do bazénov po 14-mesačnom treste a v kalifornskom Palo Alto získal svoj 27. domáci titul.

Lochte triumfoval v čase 1:57,76 min. "Pred desiatimi rokmi to bolo oveľa jednoduchšie," citovala ho agentúra AFP. Kontroverzný Američan by chcel v roku 2020 štartovať na OH v Tokiu, víkendovým titulom sa dostal medzi vážnych uchádzačov o olympijskú miestenku.

Po incidente na predchádzajúcich OH v Riu de Janeiro mu Americký olympijský výbor pozastavil činnosť na desať mesiacov. Vymyslel si totiž ozbrojené lúpežné prepadnutie, aby spoločne s tromi reprezentačnými kolegami zakryl vlastný vandalizmus na benzínovej pumpe. Po uplynutí trestu dostal od Americkej antidopingovej agentúry (USADA) 14-mesačné pozastavenie činnosti, pretože užil intravenóznu infúziu. Lochte síce neužil zakázané látky, ale intravenózna infúzia je porušenie dopingových pravidiel, ak na to nemá športovec povolenie od lekára.


Tagy: Ryan Lochte

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/David J. Phillip

DISKUSIA