VIDEO Divná taktika ho doviedla k titulu: O mečbale rozhodovali až trikrát diváci!

Trofeje pre víťaza a porazenéhoTrofeje pre víťaza a porazeného Zdroj: SITA/AP/Patrick Semansky

BRATISLAVA - Obrovské emócie, skvelá hra, ale neraz aj neprimerané výstrelky. Nick Kyrgios je špeciálna kapitola svetového mužského tenisu. Keď mu ide hra a nerozptyľuje sa okolím, predvádza parádne výkony ako po celý minulý týždeň na podujatí Citi Open vo Washingtone.

Dvadsaťštyriročný Austrálčan dokráčal v americkej metropole až k turnajovému titulu. Vo finále zdolal Rusa Daniila Medvedeva 7:6 (6), 7:6 (4) a pri mečbale opäť zopakoval úsmevný rituál fungujúci už dva dni predtým. Odskočil si do hľadiska, aby sa náhodného fanúšika spýtal, kam ma zamieriť podanie pri mečbale. A do tretice to zafungovalo. Esom premenil mečbal vo štvrťfinále proti Slovákovi Norbertovi Gombosovi aj vo finále proti Medvedevovi. V semifinále proti Grékovi Stefanosovi Tsitsipasovi potreboval iba jeden úder navyše. Zápas zakončil víťazným forhendom po returne súpera.

"Je to veľmi jednoduché. Niekto vám povie, kam to máte vystreliť a vy sa snažíte to tam podať. Všetko je len o koncentrácii na daný moment. Fungovalo to dva dni. Verím, že dostanem tú šancu pri mečbale aj do tretice," referoval Nick Kyrgios ešte pred finálovým zápasom, cituje ho oficiálny portál ATPTour.com. Po víťaznom finále a zisku šiesteho titulu na okruhu ATP v kariére pridal ďalší sugestívny komentár: "Mám za sebou jeden z najlepších týždňov v živote. Spriatelil som sa s chlapom, ktorý predával smoothie, zahral som si stolný tenis s deťmi a najmä som cítil obrovskú podporu ľudí. Aj vďaka skvelým fanúšikom som nestratil vieru v seba. Dokázal som sám sebe, že stále viem hrať tenis na najvyššej úrovni."

Základom hry Nicka Kyrgiosa je účinné podanie. Vyznačuje sa variabilitou aj rýchlosťou a keď mu vychádza, súper prakticky nemá šancu returnovať. Vo štvrťfinále to zažil Gombos a vo finále aj Medvedev, ani raz mu nevzali servis. V šiestich zápasoch vo Washingtone Kyrgios nasúkal dovedna 110 es. "Keď sa rozpodáva, vtedy len čakáte, kým sa pomýli. Je to náročné na psychiku. Chcel som s ním čo najdlhšie udržať krok na podaní. To bola moja šanca, ale on ma brejkol a potom si to už postrážil pri svojom servise," priznal Norbert Gombos. "Všetci vieme, aký je Nick dobrý, keď sa mu chce hrať tenis. A tento týždeň sa mu chcelo," ironicky skonštatoval zdolaný finalista Medvedev.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Nick Kyrgios Daniil Medvedev
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Patrick Semansky; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články