Príbehy, ktoré chytia za srdce: Zákerná rakovina dostala STOP, silný muž si splnil dávny sen

Garrett Rank v debate s Travisom ZajacomGarrett Rank v debate s Travisom Zajacom Zdroj: SITA/AP/Julio Cortez

ELMIRA - Kanaďan Garrett Rank patrí do prestížnej skupiny hlavných rozhodcov, ktorí pôsobia v zámorskej hokejovej NHL. Tridsaťjedenročný arbiter si letnú prestávku v profilige kráti golfom a v tomto športovom odvetví sa mu tiež darí.

Vlani sa kvalifikoval na major turnaj US Open a minulý týždeň ovládol významné amatérske podujatie Western Amateur v Michigane, kde triumfoval ako prvý kanadský hráč za ostatné štyri desaťročia. Rank pritom nemal jednoduchú životnú cestu. Pred ôsmimi rokmi zvládol boj s rakovinou a onedlho predčasne prišiel o otca.

"Takýto dôležitý titul z amatérskej úrovne som naháňal dlho a teraz sa stal môj sen skutočnosťou. Som nadšený z toho, čo som dokázal. Moje meno z trofeje už nikto nevymaže," cituje Ranka portál golfchannel.com. Radosť hokejového rozhodcu je opodstatnená, veď predtým rovnaké podujatie ovládli golfové hviezdy ako Jack Nicklaus, Phil Mickelson alebo Tiger Woods.

Letné obdobie trávi Garrett Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Carolyn Caster

Rank v roku 2011 prekonal rakovinu semenníkov a o štyri roky neskôr, v januári 2015, rozhodoval svoj prvý duel v NHL medzi Buffalom Sabres a Minnesotou Wild. Vzhľadom na povinnosti v najprestížnejšej lige sveta nemá veľa priestoru na golfový tréning. Napriek tomu figuruje medzi amatérmi v elitnej stovke rebríčka a vlani sa prebojoval aj medzi profesionálov. Na minuloročnom podujatí "veľkej štvorky" US Open síce neprešiel cutom, no zmeral si sily s najlepšími.

Športovo založený rodák z ontárijskej Elmiry odohrá do začiatku novej sezóny NHL ešte jeden golfový turnaj - Canadian Mid-Amateur Championship. Na začiatku septembra sa však musí hlásiť v tréningových kempoch, aby mohol v nasledujúcom ročníku pridať do zbierky ďalšie stretnutia v hokejovej profilige. Zatiaľ ich v kariére viedol 262.

Viac o téme: Garrett Rank
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Julio Cortez
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články