Lewandowski po pohárovej prehre s Dortmundom: Musíme kúpiť aj profíkov, nie iba hráčov s potenciálom

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Michael Probst

DORTMUND - Poľský futbalový útočník Robert Lewandowski po sobotňajšej prehre s Borussiou Dortmund v zápase Nemeckého superpohára (0:2) vyhlásil, že vedenie Bayernu Mníchov musí nakúpiť "hotových" hráčov a nie iba futbalistov s potenciálom do budúcnosti.

"Mladíci na lavičke náhradníkov sú určite hráči s potenciálom, s tým súhlasím, no niekedy sa musíte posilniť priamo o niekoho, kto môže hneď nastúpiť a pomôcť mužstvu," uviedol čoskoro 31-ročný rodák z Varšavy.

Nemecký šampión Bayern Mníchov získal v aktuálnom prestupovom období iba 19-ročného talentovaného útočníka Janna-Fieteho Arpa z Hamburgu a dvojicu francúzskych reprezentačných obrancov - Benjamina Pavarda z VfB Stuttgart a Lucasa Hernándeza z Atlética Madrid. Po odchodoch dlhoročných ostrieľaných opôr Arjena Robbena, Matsa Hummelsa a Francka Ribéryho, či po skončení hosťovania Jamesa Rodrígueza z Realu Madrid, však zatiaľ do mužstva neprišla žiadna plnohodnotná náhrada.

"Môj pohľad sa nezmenil, pretože zápas proti Dortmundu bol tá správna chvíľa, aby sme videli, čo sa môže stať, ak by sme mali profíka pripraveného naskočiť do stretnutia," doplnil štvornásobný najlepší bundesligový kanonier.

V súvislosti s posilnením mníchovského kádra je už niekoľko mesiacov reč o nemeckom reprezentačnom krídelníkovi Leroyovi Saném - hráčovi anglického Manchestru City. Ako referuje agentúra AP s odvolaním na Süddeutsche Zeitung, 23-ročný rodák z Essenu už súhlasil s transferom do Bavorska za rekordné odstupné v dejinách I. bundesligy. Transfer však zatiaľ oficiálne nepotvrdil ani jeden zo zainteresovaných klubov.

Lewandowski sa po Nemeckom superpohári dotkol aj nedostatku sebavedomia u niektorých hráčov Bayernu. "Zápas sme si prehrali sami. Mohli sme zvíťaziť, ale urobili sme množstvo jednoduchých chýb. V druhom polčase po inkasovaní prvého gólu sme neboli stopercentne presvedčení o tom, že môžeme zápas zvrátiť na našu stranu. Myslím si, že to bola rovnaká chyba, akej sme sa dopúšťali aj v uplynulej sezóne," skonštatoval Robert Lewandowski, ktorý pred príchodom do Bayernu strávil štyri roky v Dortmunde (2010-2014).

Viac o téme: Bayern Mníchov Robert Lewandowski Niko Kovač
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA/AP/Michael Probst
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy