Brazílska exotika predstavuje silné lákadlo: Záujem dalo najavo aj neposlušné futbalové dieťa

Mario Balotelli v drese Olympique Marseille
Mario Balotelli v drese Olympique Marseille

RIO DE JANEIRO - Talianska futbalová kontroverzná postava Mario Balotelli je po polročnom pôsobení v krásnom meste Marseille voľným hráčom. Záujem o jeho služby prejavili v Brazílii, presnejšie vo Flamengu. Klub z Rio De Janeiro už s Talianom absolvoval rozhovory, aspoň tak sa vyjadril klubový prezident Rodolfo Landim.

Balotelli strávil minulý ročník v dvoch francúzskych mužstvách. Pred príchodom do Marseille v januári 2019 hral od septembra 2016 v Nice, kde reštartoval upadajúcu kariéru plnú prešľapov. Lenivý talent odohral za Nice 76 zápasov a presadil sa až 43-krát, čo ho vrátilo späť do povedomia futbalového sveta. 

Aj pôsobenie v Marseille mu vyšlo na výbornú. Po prestupe rozvlnil sieť hneď osemkrát v 12 zápasoch. Teraz si hľadá klub, kde by pokračoval v streleckých výkonoch. 12. augusta oslávi 29. narodeniny. Do Flamenga si ho podľa všetkého vyžiadal známy tréner Jorge Jesus, ktorého si fanúšikovia pamätajú najmä zo šesťročného manažovania Benficy Lisabon (2009 - 2015). 

Manažér Jorge Jesus

"Pre nikoho to nie sú novinky, že keď prišiel manažér Jorge Jesus, tak si vyžiadal príchod nejakého nového hráča. Balotelli je vynikajúci hráč. Marcos Braz a Bruno Spindel (ľudia pôsobiaci v klube Flamengo, pozn.) mali cestu po Európe a dostali sa do kontaktu s Balotellim, ktorý prejavil reálny záujem o hranie za Flamengo. Povedal, že by tu rád hral," prehlásil Rodolfo Landim. 

"Je voľný hráč, ale okrem toho tu nie je nič viac. Mali sme kontakt, prejavil záujem tu hrať a konverzácia sa odvtedy neposunula," doplnil Landim. Balotelli hral zatiaľ za sedem klubov, medzi ktorými boli veľkokluby typu Liverpool FC, Manchester City, Inter Miláno či AC Miláno. Od roku 2016 si obliekal dresy vyššie spomenutých francúzskych klubov - OGC Nice a Olympique Marseille. 


Tagy: Mario Balotelli Flamengo

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Claude Paris

DISKUSIA