Šokujúca smrť mladého cyklistu zasiahla aj Saganov tím: Pekné gesto organizátorov pretekov

Bjorg Lambrecht
Bjorg Lambrecht

ZABRZE - Šokujúca smrť mladého Belgičana Bjorga Lambrechta zamávala cyklistickým svetom a prinútila organizátorov pretekov Okolo Poľska skrátiť utorkovú 4. etapu. Prvému horskému dojazdu na známy Kocierz bude predchádzať 133,7 km dlhá etapa so štartom v Jaworzne a nie 173,3 km, ako bolo pôvodne naplánované.

"Po porade s tímami a rozhodcovským zborom sme sa rozhodli neutralizovať 4. etapu, aby sme prejavili rešpekt a úctu zosnulému Bjorgovi. Trasu etapy sme skrátili na 133,7 km tak, že počet záverečných kôl sme z dvoch zredukovali na jedno. Ďalšie prípadné rozhodnutie budeme komunikovať v súčinnosti s tímom Lotto-Soudal," uviedol riaditeľ pretekov Okolo Poľska Czeslaw Lang v tlačovej správe.


Sústrasť k úmrtiu talentovaného belgického pretekára tímu Lotto-Soudal vyjadruje celý cyklistický svet. Bokom nezostala ani nemecká Bora-Hansgrohe s viacerými Slovákmi, ktorá má na Okolo Poľska momentálne lídra celkového poradia a víťaza dvoch z troch úvodných etáp Pascala Ackermanna. "Všetkých v tíme Bora-Hansgrohe nás hlboko zasiahol tragický skon Bjorga Lambrechta. Týmto vyjadrujeme kondolenciu jeho rodine aj spolujazdcom v tíme Lotto-Soudal," píše sa vo vyhlásení tímu Bora-Hansgrohe na oficiálnom portáli. "Výsledok dnešnej etapy nikoho nezaujíma. Správa o tragickej novinke na mňa zapôsobila devastačne. Chcem osobne vyjadriť čo najúprimnejšiu sústrasť rodine aj priateľom Bjorga Lambrechta," povedal víťaz 3. etapy Pascal Ackermann.

Po troch etapách pretekov Okolo Poľska vedie Ackermann s náskokom 12 sekúnd práve pred Gaviriom a 14 sekúnd pred Slovincom Lukom Mezgecom. Slováci na tomto prestížnom podujatí z elitnej kategórie World Tour chýbajú.


Tagy: Bjorg Lambrecht

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA