VIDEO Totálne šialenstvo, náboženstvo zvané futbal: Príchod národnej legendy, mesto hore nohami!

Dani Alves
Dani Alves

SAO PAULO - V prvý augustový deň oznámil brazílsky klub Sao Paulo, že uzavrel tri a pol ročný kontrakt s Danim Alvesom. Jeden z najlepších krajných obrancov futbalovej histórie spôsobil v meste absolútny ošiaľ.

"Ole ole ole, ola ola ola," ozývalo sa mestom v opojení svetlíc a stoviek balónov. Bývalý obranca Sevilly, Barcelony, Juventusu či PSG sa vracia domov po 17 sezónach strávených na starom kontinente, kde sa stal z neho maximálne úspešný muž a toto slovo priam k sebe priťahoval. 

Tešil sa už v drese Sevilly, kde pri jeho mene svietili dva triumfy v Pohári UEFA (dnešná Európska liga), domáci pohár, Superpohár a európsky Super Cup. Barcelona priniesla ešte plodnejšie obdobie, tam v priebehu ôsmich rokov vyhral šesťkrát La Ligu, štyrikrát Copa del Rey, v rovnakom počte prípadov sa tešil aj z domáceho Superpohára. K týmto oceneniam pridal tri razy Ligu majstrov, európsky Superpohár a tiež triumf na MS klubov. 

V Taliansku navýšil počty o titul v Serie A a národnom pohári Coppa Italia. Dekorovanú anabázu trvajúcu 17 rokov zakončil na francúzskej pôde. S PSG vyhral ligu v rokoch 2018 a 2019, stal sa dvojnásobným víťazom domáceho Superpohára, jedenkrát zdvihol nad hlavu trofej pre najlepší tím národného a ligového pohára. Vskutku úspešná kariéra, nie?

Teraz nastal čas na návrat do rodnej krajiny, ktorá ho poslala do veľkého futbalu. Privítanie bolo náramné, sladké a doslova šialené. Veď čo iné čakať v krajine päťnásobných šampiónov, tam je futbal popri kresťanstve, rímsko-katolícizme či protestantizme doslova ďalším náboženstvom. 

 

 


Tagy: Dani Alves Sao Paulo FC

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena; Video: Twitter/Match Of The Day

DISKUSIA