Elitného obrancu si v NHL pohadzujú ako vrece zemiakov: Bol som z toho naštvaný!

Kevin Shattenkirk
Kevin Shattenkirk

NEW YORK - Najlepšia hokejová liga sveta je v prvom rade biznis. Každý chce byť najlepší a miesto pre neúspech je takmer neexistujúce. Peniaze tu tečú potokom a keď chýba výkonnosť a vedenie nie je spokojné, neraz sa stáva, že hráča vykúpia zo zmluvy. Kolotoč NHL už zažil na vlastnej koži aj hviezdny obranca Kevin Shattenkirk, ktorého si tímy už dlhšie pohadzujú.

Talentovaný 30-ročný obranca zažil prelomové sezóny v drese St. Louis Blues. Jeho meno poznal azda každý fanúšik NHL. Celkovom určite patril k elite ligy. Sezónu 2016/17 začal ešte v drese Blues a dokonca nosil na drese Áčko pre asistenta kapitána. Prišiel však odchod do silného Washingtonu, ktorý si od neho veľa sľuboval. Mal podporiť ich šance na zisk Stanleyho pohára. 

V novom drese sa však dlho neohrial. Už v nasledujúcej sezóne putoval do New Yorku Rangers. Prestup do jeho rodného štátu bol veľkou vecou. Práve tu sa chcel americký obranca uchytiť a dlhšie pobudnúť. Proti boli viaceré zranenia a zlá situácia v klube, ktorý si prechádza prestavbou. Po dvoch sezónach, v ktorých odohral 119 zápasov a zaostal za očakávaniami, prišlo vykúpenie zo zmluvy. 

"Bol som z toho všetkého naštvaný. Teraz budem musieť toho veľa dokazovať. U Rangers mi to nevyšlo kvôli zraneniam a tiež kvôli smerovaniu klubu. Od podpisu zmluvy až po koniec bolo všetko zle. Som nahnevaný aj na seba, pretože som doma nehral lepšie, nevyužil som tú šancu," povedal skúsený hokejista.

Šancu dokázať niečo sám sebe aj celému svetu dostane v novom tíme. Zmluvu na rok mu ponúkla Tampa Bay Lightning, ktorá má majstrovské ambície. Za hromadu skúseností zaplatí iba 1,75 milióna dolárov, čo je risk, ktorý môže skončiť úspechom.


Tagy: New York Rangers Tampa Bay Lightning Kevin Shattenkirk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA