Iné požiadavky mohli dospieť k jedinému: O plate majstra z obrany rozhodla arbitráž

Joel Edmundson
Joel Edmundson

ST. LOUIS - Hokejový obranca Joel Edmundson si po výroku nezávislého sudcu zarobí v majstrovskom St. Louis behom nadchádzajúcej sezóny NHL vďaka ročnej zmluve 3,1 milióna dolárov. Edmundson si tak polepší o 100 000 dolárov v porovnaní s predchádzajúcim ročním kontraktom, po ktorého vypršaní sa stal chráneným voľným hráčom.

Výrok na základe nedeľného arbitrážneho vypočúvania v Toronte je zhruba uprostred predstáv, ktoré mali obe strany. Vedenie posledného víťaza Stanley Cupu chcelo dať Edmundsonovi čiastku okolo 2,3 milióna dolárov, zatiaľ čo 26-ročný Kanaďan požadoval 4,2 milióna. 

"Sme radi, že máme Joela pod zmluvou na nadchádzajúcu sezónu. Je dôležitou súčasťou našej obrany a my sa tešíme na ďalší úspešný rok," prehlásil generálny manažér Doug Armstrong. 

Edmundson si v 64 zápasoch základnej časti minulého ročníka pripísal 11 bodov za dva góly a deväť asistencií. V 22 bitkách play-off pomohol Blues k prvému triumfu v klubovej histórii jedným gólom a šiestimi prihrávkami. Celkom má Edmundson na konte 269 odohraných zápasov a 52 bodov (13+39). V 49 dueloch vyraďovacej fázy pridal 14 bodov (5+9). 

Edmundson bol jedným zo šiestich hráčov NHL, o ktorých budúcnosti nakoniec rozhodovala arbitráž. Z celej šestice dostal po finančnej stránke najvyššiu zmluvu. Pôvodne k arbitráži mierilo 40 chránených voľných hráčov vrátane českého gólmana v službách Calgary Davida Ritticha. 


Tagy: St. Louis Blues Joel Edmundson

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Trevor Hagan

DISKUSIA