Tour de France bez Sagana? Tourminátor by si mohol vyskúšať niečo nové!

Peter Sagan si v 14. etape Tour upevnil náskok v bodovacej súťaži a zostáva v zelenom drese
Peter Sagan si v 14. etape Tour upevnil náskok v bodovacej súťaži a zostáva v zelenom drese

BRATISLAVA - Po náročnej Tour de France zakončenej ziskom rekordného siedmeho zeleného dresu si potreboval trochu oddýchnuť. Aj preto nebude Peter Sagan súčasťou slovenského tímu na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare.

"Peter sa po Tour de France zúčastnil v Paname na veľkom propagačnom a exhibičnom cyklistickom podujatí. V týchto dňoch bude mať trochu voľnejší program a potom sa sústredí najmä na prípravu na posledný vrchol sezóny - majstrovstvá sveta," uviedol športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach v rozhovore pre denník Pravda.

Priblížil aj Saganov program v ďalších týždňoch. Najbližšie sa súťažne predstaví až 25. augusta na jednodňových pretekoch EuroEyes Cyclassics v nemeckom Hamburgu. "Peter potom odcestuje do Kanady, kde nastúpi na štart Veľkých cien Montrealu a Québecu. Po návrate, ešte pred majstrovstvami sveta, ho čakajú dvoje preteky v Belgicku," informoval Valach.

Saganov historicky rekordný siedmy triumf v bodovacej súťaži nabáda k myšlienkam, že v budúcnosti by si žilinský rodák mohol vyskúšať niečo iné ako Tour de France. Jeho motivácia by sa už mohla orientovať iným smerom. "Toto nie je téma dňa, nebavili sme sa o tom. Peter mal toho po Tour dosť a potreboval oddych. Čo bude na budúci rok sa rozhodne možno o dva mesiace. Samozrejme, motiváciu musí mať najmä on. Môže sa sústrediť aj na iné veci. Ale keď sa opäť postaví na štart Tour, určite bude chcieť byť zasa úspešný," podotkol Valach.

Dlhší čas sa špekuluje o tom, že trojnásobný majster sveta by si mohol vyskúšať ďalšie slávne preteky Grand Tour - Giro d'Italia. Tie bývajú svojím profilom ešte hornatejšie ako Tour de France, a teda aj pre Sagana menej vyhovujúce. Valach nevylučuje, ale zatiaľ ani nepotvrdzuje, že sa Sagan už v budúcom roku zúčastní na Gire. "Možno si ho raz vyskúša, prečo nie? Ale či to bude už na budúci rok, to neviem. Isté je, že potom by si musel prispôsobiť svoj program, ktorý mal v posledných rokoch veľmi podobný. V tom by som však problém nevidel, Peter už veľakrát dokázal, že na vrcholy sezóny sa vie dobre pripraviť," doplnil Valach pre Pravdu.


Tagy: Peter Sagan Peter Valach

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong

DISKUSIA