Ostrieľaný reprezentant pokukuje po novom angažmáne: Nadišiel čas na slovenskú anabázu?

Milan JurčinaMilan Jurčina Zdroj: SITA/Marián Peiger

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Po troch rokoch v nemeckom Norimbergu si slovenský hokejový obranca Milan Jurčina hľadá nové pôsobisko. Vo veku 36 rokov ešte nemyslí na návrat na Slovensko, no preferuje angažmán bližšie k domovine.

V pestrej kariére má za sebou pôsobenie v NHL, KHL, v Česku či Fínsku, uplynulé tri sezóny strávil v Nemecku. Ešte počas ročníka 2015/2016 zamieril do Eisbärenu Berlín, ďalšie tri sezóny obliekal dres Norimbergu.

"Prvé dva roky to bolo veľmi dobré. Mali sme vysoké ambície, všetko fungovalo v poriadku. V minulej však odišiel tréner a celkovo to bolo horšie. Sezóna bola rozháraná a uskutočnili sa rôzne hráčske transakcie, ktoré nasvedčovali, že to nie je také ako predtým. Pošuškáva sa, že hlavný sponzor už chce odísť. Z osobného hľadiska som však bol spokojný, ako tím sme však vypadli v prvom kole play off, takže v tomto prípade spokojnosť nebola," zhodnotil Jurčina svoj nemecký angažmán.

Milan Jurčina Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Marián Peiger

V rokoch 2005-2012 pôsobil v NHL, v dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a New Yorku Islanders odohral celkovo 451 zápasov. Potom v niekoľkých pomerne krátkych epizódach vystriedal rôzne ligy a kluby, nemecká DEL-ka mu však sadla.

"Je tam veľa hráčov z USA a Kanady. Hoci v tíme môže byť legálne iba 10 legionárov, my sme mali 14 cudzincov. Klub to vyriešil tak, že im dal nemecké pasy. Vďaka tomu sa hrá v Nemecku severoamerický hokej, čo mne vyhovovalo. Nemôžem sa sťažovať. Mám však už 36 rokov, to cestovanie v Nemecku tiež nebolo jednoduché a už chcem byť asi niekde bližšie. Aj klub sa už vydal inou cestou, angažoval viacerých mladých Nemcov," uviedol Jurčina.

Milan Jurčina Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Ján Viazanička

V súčasnosti je jeho kariéra na križovatke. Hoci eviduje aj záujem zo Slovenska, naďalej sa vidí v niektorej zo zahraničných súťaží. "Už ide iba o to, aby to bola nejaká 'pohoda' a aby som si nič nemusel dokazovať. Na návrat na Slovensko ešte nemyslím, ponuky som však mal, takisto aj z Česka."

Jurčina sa na novú sezónu pripravuje aj s hráčmi Liptovského Mikuláša, v ročníku 2019/2020 však s najväčšou pravdepodobnosťou nebude ich spoluhráč. "Samozrejme, že na to myslím. Nevylučujem, že by som sa na Slovensku objavil na začiatku sezóny, ak by som si dovtedy nenašiel niečo zaujímavé v zahraničí. Definitívnemu návratu domov však ešte nechávam čas," dodal.

Milan Jurčina Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/Ján Slovák

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Milan Jurčina MHK 32 Liptovský Mikuláš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Marián Peiger
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy