Skvelý úspech slovenských tenistiek: Naše talenty na majstrovstvách Európy so striebrom

Slovenské tenisové reprezentantky na majstrovstvách EurópySlovenské tenisové reprezentantky na majstrovstvách Európy Zdroj: Facebook - Slovenský tenisový zväz

GRANVILLE - Slovenské tenistky získali na majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov vo francúzskom Granville strieborné medaily. V dramatickom finále prehrali zverenky kapitána Jána Sabovčíka s Bieloruskom 1:2. O rozhodujúci bod sa v záverečnej štvorhre postarali Viktorija Karapatská s Annou Kubarevovou, ktoré zdolali pár Viktória Morvayová, Romana Čisovská 5:7, 6:5, 11:9. V supertajbrejku odvrátili tri mečbaly.

"Slovenský juniorský tím dievčat do 18 rokov dosiahol skvelé druhé miesto na majstrovstvách Európy družstiev. Srdečne gratulujem Romane Čisovskej, Viktórii Morvayovej, Michaele Kadlečkovej a kapitánovi Jánovi Sabovčíkovi, ktorí skvele reprezentovali Slovensko a dosiahli najväčší úspech juniorského tenisu v tomto roku. Zároveň by som rád vyzdvihol štvrtú priečku chlapcov, čo je rovnako veľmi dobrý výsledok," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška pre oficiálnu webovú stránku STZ.

V ére samostatnosti sa slovenské dievčatá predstavili vo finále ME družstiev do 18 rokov šiestykrát. V roku 2012 sa zo zisku zlatých medailí tešilo družstvo v zložení Anna Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová, Natália Vajdová. Z celkového triumfu sa Slovenky tešili aj v roku 1996, keď bola líderkou tímu Ľudmila Cervanová.