Brazílska hviezda pyká za hulvátske správanie: Rupli mu nervy, takmer prevrátil búdku!

Inkriminovaný moment na Copa AméricaInkriminovaný moment na Copa América Zdroj: SITA/AP/Natacha Pisarenko

SAO PAULO - Futbalová konfederácia Južnej Ameriky (CONMEBOL) potrestala brazílskeho útočníka Gabriela Jesusa zastavením činnosti v národnom tíme na dva mesiace za jeho správanie sa po vylúčení v júlovom finálovom stretnutí Copa América. Dvadsaťdvaročný zakončovateľ opustil ihrisko v súboji o zlato proti Peru (Brazília zvíťazila 3:1, pozn.) predčasne v 70. minúte po druhej žltej karte a na ceste do šatne nezvládol svoje emócie.

Gabriel Jesus protestoval proti verdiktu hlavného rozhodcu Roberta Tobiara tým, že počas odchodu z trávnika kopol do fľaše a následne si vybil zlosť na monitore systému VAR. Juhoamerická futbalová konfederácia mu preto udelila finančnú pokutu vo výške 30-tisíc amerických dolárov a dvojmesačnú stopku v reprezentácii.

"Od tohto dňa plynie jeho trest. Hráčovi nebude umožnené, aby počas spomenutého obdobia nastúpil v súťažných alebo prípravných stretnutiach brazílskeho národného tímu," píše sa v stanovisku CONMEBOL. Aktuálni kontinentálni šampióni Južnej Ameriky odohrajú bez Gabriela Jesusa dva septembrové prípravné duely, v ktorých nastúpia proti výberom Kolumbie a Peru.

Viac o téme: Copa América Gabriel Jesus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Natacha Pisarenko
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články