Trpká pachuť po odchode z Arsenalu rýchlo pominula: Šesťnásobný majster krajiny si mädlí ruky

Laurent Koscielny, nová posila Girondins Bordeaux
Laurent Koscielny, nová posila Girondins Bordeaux

BORDEAUX - Laurent Koscielny strávil v Arsenale Londýn deväť sezón a jeho koniec nebol sladký. Odišiel za kontroverzných udalostí a vrátil sa do Francúzska, odkiaľ práve v roku 2010 odchádzal. Upísal sa Girondins Bordeaux, šesťnásobnému francúzskemu majstrovi, kde začína novú etapu futbalovej kariéry. Oficiálny portál Ligue 1 ho vyspovedal krátko po oficiálnej tlačovej konferencii.

Aký bol prvý kontakt s klubom? 

"Veľmi dobrý. O kariére som premýšľal so svojou rodinou už nejaký čas. Keď sa naskytla možnosť ísť do Bordeaux, zhodnotil som plusy a mínusy. Myslím si, že je to správna voľba. Som veľmi rád, že som v tomto historickom klube. Je tu nový projekt, nový prezident, chce vytvoriť nový tím. Všetko chce čas, ale dúfame, že skončíme v hornej časti tabuľky. Poznám športového riaditeľa Eduarda Maciu a rozumie sa futbalu. Jeho odkaz bol jasný - chce aby som priniesol skúsenosti do skupiny týchto mladých hráčov. Navyše, v tomto klube je rodinná atmosféra. Jednoducho všetko do seba zapadlo."

Aké sú vaše športové ciele? 

"Projekt Girondins ma okamžite zaujímal, bolo ním zhromaždiť skupinu hráčov, ktorí sú schopní naplniť klubové ciele a rásť spoločne dva alebo tri roky a dostať klub naspäť medzi francúzsku elitu. Toto je strednodobý cieľ. Cítil som, že som pripravený podstúpiť túto výzvu, hoci tento rok nebudeme hrať v Európe."

Váš odchod z Arsenalu vyvolal kritiku...

"Voči Arsenalu mám ohromný rešpekt, ukázal som ho na ihrisku. Ohľadom môjho transferu...nechcem o tom hovoriť. Teraz hrám za Bordeaux a v sobotu nás čaká zápas proti Angers."

Prečo ste zvolili Bordeaux, keď sa zaujímali aj iné kluby?

"Rozhodne tu boli aj iné kluby, ale ako som povedal, stretnutie s klubovými predstaviteľmi Bordeaux bolo dôležité."

Bolo dôležité byť bližšie k domovu?

"Tiež to bol jeden dôvod. Francúzsko som opustil pred deviatimi rokmi, od 19 rokov som nebol doma. Ak budem môcť skombinovať športový a rodinný život, bude to skvelé. Chcem ukončiť moju kariéru šťastný a s milovanými okolo seba." 

Myslíte si, že v sobotu môžete nastúpiť proti Angers? 

"Tri týždne som strávil s kondičným trénerom. Hovoril som s trénerom mužstva a spoluhráčmi, ale zatiaľ nie som v rytme. Musím nájsť správnu formu a tiež musím spoznať spoluhráčov, čo si vyžaduje istý čas."

Budete kapitánom Les Girondins? 

"Mám hlboký rešpekt voči Benoitovi Costilovi a nevidím sa, ako prídem a vezmem si kapitánsku pásku. Benoit bude môj kapitán. Nezjavím sa iba tak a nezoberiem mu miesto. Urobím to, čo môžem, aby som mu pomohol."

V akej formácii budete hrať? 

"Ešte netuším, ale tréner už pracoval na rôznych systémoch. Traja alebo štyria obrancovia vzadu. Som zvyknutý hrať v oboch." 


Tagy: Laurent Koscielny Girondins Bordeaux

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
girondins.com

DISKUSIA