Arsenal udiera v záverečných hodinách: Vyjednávacie ťahanice s Celticom majú zdarný koniec

Kieran Tierney
Kieran Tierney

LONDÝN - Škótsky futbalista Kieran Tierney sa v prípade zrealizovania prestupu zo škótskeho Celticu Glasgow do Arsenalu Londýn už vopred dohodol na podpísaní 5-ročného kontraktu. Vedenie Celticu však "kanonierom" už dvakrát zamietlo prestupovú čiastku, ktorá by sa aj tak mala pohybovať v rekordných výškach v rámci histórie škótskych prestupov.

Dvadsaťdvaročný talentovaný obranca aj napriek stále prebiehajúcim rokovaniam podstúpi v Londýne lekársku prehliadku a prediskutuje svoju budúcnosť. K možnému transferu sa po zápase kvalifikácie o postup do Ligy majstrov na pôde rumunského Klužu (1:1) vyjadril aj kouč Celticu Neil Lennon:

"Aktuálne nemám žiadne nové informácie, no neprekvapilo by ma, ak by Arsenal vyvinul ďalšiu snahu na získanie Kierana. Ak sa kluby dohodnú, budem mu želať len to najlepšie. je to vynikajúci talent a skvelé dieťa." 

Tierney v tomto kalendárnom roku naskočil vinou pretrvávajúcich zdravotných problémov len do deviatich zápasov. Počas leta absolvoval operáciu dvojitej prietrže v brušnom svalstve. Informáciu priniesol portál bbc.com. 


Tagy: Celtic Glasgow Arsenal Londýn Kieran Tierney

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Geert Vanden Winjngaert

DISKUSIA