Federer je umelec a Djokovič smeruje za rekordmi: Ruskí bohatieri oslavujú hrajúce legendy!

Novak Djokovič a Roger Federer
Novak Djokovič a Roger Federer

BRATISLAVA – V tenise nič nové. Veľká trojka naďalej s prehľadom ovláda dianie v športe džentlmenov. Trio v zložení Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič zbiera jednu trofej za druhou a ak by ste si mysleli, že ich príbeh píše posledné riadky, ste na omyle. Podobne to vidia aj ruské tenisové osobnosti, ktoré vzdali hold trom najlepším hráčom histórie.

Ako prvý o tom prehovoril dvadsaťtriročný bombardér Karen Chačanov, ktorý prežíva životné obdobie, veď v rebríčku ATP okupuje ôsmu priečku. "Čeliť Djokovičovi a Nadalovi je jednoduchšie, pretože majú takmer rovnakú obranu. Ale ak sa vzdáte, nemáte žiadnu šancu," povedal rodák z Moskvy, ktorý zhodnotil aj hru dvadsaťnásobného grandslamového šampióna Rogera Federera. "​Federer je iný. Snaží sa získavať body dvoma, tromi údermi a hlavne nikdy neviete, čo urobí. Myslím si, že je najlepším hráčom na svete, bez ohľadu na jeho súčasnú pozíciu v rebríčku,“ nechal sa počuť Chačanov.


Čítajte aj: VIDEO Prekonať Federera? Nadal prekypuje skromnosťou: Chcem byť len zdravý a šťastný!


"Roger je ako umelec, ktorý vám zahrá, keď si vezme raketu. Je neskutočné, na akej úrovni stále hrá. Títo hráči sú v športe zriedkaví a je mi potešením čeliť im," povedal ruský tenista, ktorý má na konte len jeden skalp hráča veľkej trojky, keď vlani prekvapujúco zdolal Djokoviča vo finále v parížskej hale Bercy. S Federerom prehral jediný vzájomný zápas a na Nadala nestačil v šiestich prípadoch, hoci na vlaňajšom podniku US Open prehral len o chlp.

Djokovič prekoná Federera

O slávnom triu prehovoril aj ďalší ruský bohatier, Marat Safin si dokonca myslí, že srbský tenista prekoná rodáka z Bazileja a stane sa najúspešnejším hráčom všetkých čias. "Myslím, že Novak Federera prekoná. Má veľa času. Má len 32, nie? Záleží to na okolnostiach, ale ak bude zdravý a v takejto forme, bude schopný hrať až do štyridsiatky," povedal legendárny tenista pre ruskú televíziu Match TV. Safin má na konte dva grandslamové tituly, v roku 2000 ovládol US Open a o päť rokov neskôr zarmútil austrálskych fanúšikov, keď vo finále v Melbourne nedal šancu domácemu miláčikovi Lleytonovi Hewittovi.

Bývalá svetová jednotka sa vyjadrila aj k početným zdravotným problémom, ktoré boli hlavným dôvodom skorého konca úspešného príbehu známeho búrliváka. "Federer mal šťastie. Počas svojej kariéry sa vyhýbal zdravotným problémom. Moja generácia  mala väčšie starosti – Kuertena a Nalbandiana zradil bedrový kĺb a ja som sa trápil s kolenom," povedal Safin, ktorý zavesil raketu na klinec v roku 2009. Mal len 29 rokov.

Či sa naplnia slová Marata Safina, alebo nie, ukážu až najbližšie sezóny. Jedno je však isté, pozícia grandslamového rekordéra sa otriasa v základoch. Roger Federer má na konte dvadsať titulov, no Nadal s Djokovičom sú na dostrel.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Novak Djokovič Marat Safin Karen Chačanov

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Tim Ireland

DISKUSIA