VIDEO Prekonať Federera? Nadal prekypuje skromnosťou: Chcem byť len zdravý a šťastný!

Rafael Nadal
Rafael Nadal

MONTREAL – V nekonečnom kolotoči s názvom ATP v posledných dňoch dominuje tradičná tisícka v Kanade, ktorá je každoročne zárukou skvelého tenisu s množstvom prekvapivých výsledkov, často i na úkor najlepších hráčov. Svetová dvojka Rafael Nadal však zatiaľ nepripustil žiadne nečakané komplikácie, keď v prvom zápase potvrdil pozíciu turnajovej jednotky a porazil Brita Daniela Evansa. V metropole krajiny javorových listov sa navyše vyjadril aj k téme prekonania rekordu Rogera Federera. Informoval o tom portál tennisworldusa.org.

Najväčšou prekážkou v kariére španielskeho hrdinu sú jednoznačne zranenia, kvôli ktorým bol nútený vynechať desiatky turnajov a vo viacerých prípadoch musel prerušiť kariéru a zvoliť si nútenú pauzu od tenisu. "V posledných osemnástich mesiacoch som riešil veľa problémov, každý týždeň iný problém. Keď máte také bolesti, zničí vás to. V istom bode vás nebaví súperiť s ostatnými hráčmi," povedal osemnásťnásobný šampión na turnajoch veľkej štvorky.

VIDEO Epická semifinálová bitka Federera s Nadalom vo Wimbledone 2019

S príchodom antukovej časti sezóny svitlo Nadalovi na lepšie časy a hoci zverenec Carlosa Moyu nedokázal zopakovať tradične dokonalú sezónu na oranžovom podklade, Pohár mušketierov predsa len získal. "Od tisícky v Madride sa mi darí. Nedá sa povedať, že nemám bolesti, ale pri hre ma nič neobmedzuje," nechal sa počuť rodák z Malorky, ktorý sa vyjadril aj k svojmu večnému rivalovi, no zároveň aj priateľovi Rogerovi Federerovi. 

Priorita? Chcem byť šťastný

Nadal potvrdil slová svojho strýka Toniho, ktorý sa nedávno vyjadril o možnom konci svojho podareného synovca. "Nie je to niečo, čím by som bol posadnutý," povedal na margo prekonania rekordu švajčiarskeho maestra. Pripomíname, že tridsaťtriročný tenista stráca na Federera dva grandslamové tituly.

"Darí sa mi, samozrejme, chcel by som vyhrať viac turnajov ako on. Ak sa mi to podarí, fantázia, no chcem si len udržať šancu bojovať o tie najväčšie trofeje a uvidíme, či ešte niečo vyhrám," povedal dvanásťnásobný víťaz Roland Garros, ktorý zároveň veľmi dobre vie, že skutočné šťastie sa neskrýva v obyčajnom vyhrávaní titulov. "Chcem byť šťastný. Už som dosiahol oveľa viac, než sa mi snívalo a chcem byť len zdravý," uzavrel svoju sympatickú spoveď skromný španielsky tenista a miláčik miliónov fanúšikov bieleho športu.


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/ps
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena; Video: YouTube/Wimbledon

DISKUSIA