Český tenis je skrátka úplne inde: Ďalšia senzácia udrela ako blesk z jasného neba

Marie BouzkováMarie Bouzková Zdroj: SITA/AP/Mark Blinch

TORONTO - Česká tenistka Marie Bouzková postúpila na turnaji v Toronte do štvrťfinále. Jelenu Ostapenkovú z Lotyšska porazila dvakrát 6:2 a jej ďalšou súperkou bude Rumunka Simona Halepová.

Dvadsaťjedenročná Bouzková postúpila do turnaja z kvalifikácie a zatiaľ nestratila ani set. Lotyšskej súperke hneď v úvode dvakrát zobrala podanie a ani v druhom sete nezaváhala. Za osemdesiat minút premenila prvý mečbal a v rebríčku sa posunie minimálne o 25 miest na 66. priečku.

Bouzková, ktorá pred turnajom nevyhrala jediný zo siedmich zápasov proti hráčkam z prvej svetovej päťdesiatky, si v Toronte pripísala už druhé víťazstvo nad grandslamovu víťazkou. V druhom kole zdolala šampiónku predminulého US Open Američanku Sloane Stephensovú, zatiaľ čo Ostapenková v roku 2017 triumfovala na Roland Garros.

Viac o téme: Marie Bouzková