Zbohatol po páde komunizmu, diktuje zostavu trénerom: Fanúšikovia mu to už dali vyžrať!

Klub FCSB neprežíva ideálne obdobieKlub FCSB neprežíva ideálne obdobie Zdroj: Profimedia

BUKUREŠŤ - Fanúšikovia FCSB vo štvrtkovom úvodnom dueli 3. predkola futbalovej Európskej ligy proti Mladej Boleslavi dali najavo nespokojnosť s majiteľom klubu Gigim Becalim.

Počas stretnutia ho urážali a na ihrisko nahádzali falošné päťstoeurové bankovky s jeho podobizňou. Informovala o tom agentúra Reuters. Šesťdesiatjedenročný Becali zbohatol po páde komunizmu na obchode s nehnuteľnosťami.

Kvôli podplácaniu štátnych zamestnancov a machináciám s pozemkami pobudol v rokoch 2013 až 2015 takmer dva roky vo väzení. V minulosti bol členom Európskeho aj rumunského parlamentu. Väčšinový podiel v klube, ktorý sa predtým nazýval Steaua Bukurešť, získal v roku 2003.

Kvôli Becalimu skončil minulý týždeň v mužstve tréner Bogdan Andone, ktorý pritom do funkcie nastúpil až v júni. Osudnou sa mu stala porážka 2:3 v domácej odvete 2. predkola Európskej ligy proti Alaškertu. FCSB si z Arménska priviezol výhru 3:0 a odveta sa tak zdala byť formalitou, po polčase však domáci prehrávali 1:3 a razom sa ocitli gól od senzačného vyradenia.

Becali pobúril fanúšikov i tým, že schôdzku s Portugalcom Antoniom Conceicaom, o ktorom sa uvažovalo ako o Andoneho nástupcovi, ukončil po necelej polhodine. Kontroverzný vlastník je neslávne známy tým, že vyberá základnú zostavu a zasahuje do tímových rozhodnutí.

Gigi Becali Galéria fotiek (2) Majiteľ klubu Gigi Becali Zdroj: TASR/AP Photo/Vadim Ghirda

V pondelkovom ligovom dueli s Astrou Giurgiu zavolal na lavičku s požiadavkou, aby po 20 minútach stiahla stopéra Mihaia Bălașu, o ktorom Becali po odvete s Alaškertom vyhlásil, že si za FCSB už nikdy nezahrá. Dočasní tréneri nakoniec Bălașu proti Giurgiu päť minút pred koncom polčasu vystriedali a v dueli s Mladou Boleslavou sa neobjavil ani na lavičke.

Priaznivci 26-násobného rumunského šampióna, ktorý štyrikrát po sebe obsadil v lige druhé miesto, si na zápas s Mladou Boleslavou prichystali transparent, na ktorom stálo: "Máme po krk tvojej neschopnosti! Vyber trénera a nechaj ho robiť jeho prácu!"

Viac o téme: FCSB Gigi Becali
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články