Casillas napriek prekonanému infarktu nekončí: Brankárska legenda opäť v kádri FC Porto

Brankár Porta Iker CasillasBrankár Porta Iker Casillas Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

PORTO - Portugalský futbalový klub FC Porto zaradil Ikera Casillasa na súpisku mužstva v nadchádzajúcej ligovej sezóne 2019/2020.

Španielsky gólman v máji prekonal infarkt, ktorý ho nečakane postihol na tréningu "drakov". Jeho meno teraz figuruje na zozname hráčov portského mužstva, ktorý zverejnili pred víkendovým začiatkom najvyššej portugalskej súťaže.

"Budem sa snažiť robiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som pomohol mojim spoluhráčom. Na konci minulej sezóny, keď u mňa nastal tento zdravotný problém, som sa zhováral s trénerom (Sérgio Conceicao, pozn.) a povedal mi, že by chcel, aby som zostal najmä v blízkosti mladých hráčov, keďže v tíme by mohlo nastať mnoho zmien," povedal prednedávnom Casillas podľa webu španielskeho denníka AS.

Casillas pôsobí v Porte od roku 2015. Predtým si dlhých šestnásť rokov obliekal dres A-mužstva Realu Madrid (1999-2015). V drese "Los Blancos" vyhral 19 rôznych trofejí vrátane piatich prvenstiev v španielskej La Lige a troch víťazstiev v Lige majstrov. S reprezentáciou Španielska sa stal majstrom sveta a dvakrát aj majstrom Európy.

Viac o téme: FC Porto Iker Casillas
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Martin Meissner
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články