VIDEO Z jasného zápasu nečakaná dráma: Žilina po prestrelke oslavuje triumf v krajskom derby

Radosť hráčov MŠK Žilina z úvodného gólu Radosť hráčov MŠK Žilina z úvodného gólu Zdroj: SITA/Milo Fabian

RUŽOMBEROK - Štvrtý zápas a štvrté víťazstvo. To je doterajšia bilancia futbalistov MŠK Žilina vo Fortuna lige 2019/2020, v ktorej okupujú po 4. kole popredné priečky. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša zvíťazili v sobotu na ihrisku MFK Ružomberok 3:2 (3:0).

Oba tímy začali svižne, s ofenzívnym apetítom. Hneď v úvode domáci zahrávali rohový kop a Qose hlavou minul cieľ. V 3. minúte sa už skóre menilo, keď po Boženíkovom centri Sluka napriahol ľavačkou a jeho krížny projektil skončil vedľa prvej žrde ružomberskej svätyne – 0:1. Potom pred bránami bolo tichšie až do 27 minúte, keď po rýchlej akcii Káčera s Demirim, pálil druhý menovaný, Krajčírik loptu vyrazil, no a následne Bernát, ktorému streleckú parketu nahotoval Demiri, už rozvlnil sieť. V 31. minúte po priamom kope a umnom signáli mal Regáli na hlave kontaktný gól, lenže v tutovej pozícii mieril veľmi zle. V 40. minúte Ruža inkasovala ďalší úder, po ľavom kraji zbehol Sluka, a jeho center do brány upratal Boženík.

Do druhého polčasu lepšie vykročili Liptáci, v 54. minäte Regáliho strelu obrancovia MŠK zblokovali, ale Takáč už prestrelil všetko – 1:3. Gól ružomberskú družinu povzbudil, tá pritlačila na plyn a v 58. minúte sa presným zásahom Kostadinova vrátila do zápasu – 2:3. V 60. minúte Kaša po faule brankára MFK videl druhú žltú kartu a hostia pokračovali len s desiatimi mužmi. „Hasprovci“ potom asi desať minút poriadne svojho súpera zvierali. V 62. minúte Qose zdiaľky vyskúšal Holeca, ktorý vytesnal loptu len pred seba. Veľmi pekný bol aj Twardzikov pokus o tri minúty neskôr. V 74. minúte sa Boženík po brejkovej akcii rútil na Krajčírika, ale ružomberský brankár ho vychytal. To isté dokázal aj o dve minúty neskôr, keď mal Žilinčan ďalšiu veľkú príležitosť. V 88. minúte Novotný sa dobre hlavou oprel do vysokej lopty, ale bolo to tesne nad. Domáci futbalisti, ktorá v druhom dejstve ukázali úplne inú tvár ako do prestávky, sa zo všetkých síl snažili o vyrovnávajúci gól. „Šošoni“ si tesné víťazstvo však ubránili.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:3 (0:3)
Góly: 54. Takáč, 58. Kostadinov - 3. Sluka, 27. Bernát, 40. Boženík. Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Poláček, ŽK: Kostadinov, Takáč - Kaša, ČK: 60. Kaša po druhej ŽK, 1654 divákov

Ružomberok: Krajčírik - Čurma, J. Maslo, Jonec (46. Brenkus), Madleňák (81. T. Bobček) – Qose, Twardzik – Kostadinov, Takáč, Regáli – Gerec

Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Sluka – Káčer, Pečovský (65. Diaz) – Jánošík (78. Kiwior), Bernát (62. Minárik), Demiri – Boženík

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Prvá polovica nebola z našej strany herne zlá, efektivita Žiliny, jej súbojovosť a schopnosť presadiť sa v šanciach, nám zobrala vietor z plachiet. Druhý polčas ma chlapci veľmi potešili. Ani sám som neveril, že je to ešte v našich silách. Zobrali to od podlahy, zrejme spadla z nich ťarcha, ktorá na nás leží od zápasu s Pohroním. Potom sa to rozbehlo, dali sme dva góly. Súper mal vylúčeného hráča, mysleli sme, že to zvrátime, skúšali sme aj nejaké taktické veci, aj všetko možné. Ďalšie šance sme už nepremenili, takže mám rozpačité pocity. Druhý polčas sme sa z úplného dna dostali trochu vyššie. Prvý polčas sme nezvládli aj pre individuálne chyby."

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: "Prvý polčas z našej strany bol veľmi dobrý, hrali sme kombinačne, vytvárali sme si gólové príležitosti a aj sme ich premieňali. V druhom polčase sme inkasovali dva lacné góly a je logické, že keď súper strelí kontaktný gól, tak sa vráti do zápasu. Vylúčením Filipa Kašu sa všetko zmenilo, Ružomberok bol silnejší na lopte, tlačil nás na vlastnú polovicu. Napriek tomu, že sme hrali desiati, mali sme dve dobré gólové príležitosti. Sme radi, že sme vyhrali, opäť strelili tri góly a vytvorili si aj ďalšie gólové šance. Spokojný som aj s prístupom chalanov, že desiati to odbojovali, odmakali."

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Ružomberok