Famózne volejbalistky predviedli na palubovke favorita nevídaný obrat: Neuveriteľný zápas!

Slovenské volejbalistky
Slovenské volejbalistky

LEUVEN - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v Leuvene aj v druhom prípravnom zápase na palubovke favorizovaného Belgicka. Po piatkovom triumfe v štyroch setoch triumfovali zverenkyne Marca Fenoglia v sobotu nad účastníkom Ligy národov 3:2, keď duel otočili z 0:2 na sety. Posledný tretí prípravný duel v Leuvene sa uskutoční v nedeľu o 17.30 h.

Najviac bodujúcou hráčkou duelu bola univezálka smečiarka Nikola Radosová (24), univerzálka Karin Palgutová prispela k víťazstvu 20 bodmi. Slovenky sa pripravujú na domáce majstrovstvá Európy, ktoré sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave začnú 23. augusta. 

Belgicko - SLOVENSKO 2:3 (23, 16, -18, -18, -9)
Zápas trval: 99 minút.

Belgicko: Herbotsová 14, Lemmensová 8, Grobelna 16, Van Gestelová 23, Sobolska 4, I. Van De Vyverová 1, libero Guilliamsová (Van Sasová 0, Strumilová 0, Janssensová 2, Goliatová 1, Van Avermaetová 1). Tréner: G. Van De Broek.

SLOVENSKO: Kostelanská 13, Herelová 8, Koseková 4, Radosová 24, Hrončeková 11, Palgutová 20, libero Španková. Tréner: M. Fenoglio.

hlasy po zápase /zdroj: SVF:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Bol to neuveriteľný zápas. Prehrávali sme 0:2 proti silnému súperovi, ktorý nastúpil v najsilnejšej zostave aj s najlepšou hráčkou Herbotsovou. Pred tretím setom som hráčkam prízvukoval aby eliminovali počet chýb, čo sa podarilo. V treťom a štvrtom sete sme spravili len po tri chyby a v poslednom sete sme mali 65 percentnú úspešnosť v útoku. Som skutočne veľmi spokojný s tým čo dievčatá dnes predviedli. Hrali koncentrovane, na ihrisku si pomáhali a podali výkon, ktorý znesie prísne európske kritériá. Vyhrali sme v Belgicku nad mimoriadne silným súperom dva zápasy, keby ste sa ma spýtali pred týmito duelmi, asi by som tomu neveril. Belgičanky patria k najsilnejším tímom v Európe. Som na dievčatá hrdý, dosiahli skutočne mimoriadny výsledok pre slovenský volejbal."

Barbora Koseková, kapitánka a nahrávačka SR: "Toto víťazstvo je veľmi cenné. Prvýkrát v príprave sme si vyskúšali odohrať dva zápasy v rovnakej zostave tak ako to bude aj na majstrovstvách Európy. Podali sme veľmi dobrý, kolektívny výkon a bojovali sme do poslednej lopty. Nevzdali sme sa ani za stavu 0:2 a obrat s takýmto silným súperom je veľký úspech. Výborne sme bránili a následne sme dokázali ubránené lopty položiť. Po týchto dvoch dňoch sme spokojné."

Karin Palgtová, univerzálka SR: "Sme veľmi rady čo sa nám dnes podarilo. Zdolali sme silné Belgičanky druhýkrát za sebou a potvrdili sme, že piatkový úspech nebol náhodný. Domáce dnes nastúpili v plnej zostave. Takýto obrat z 0:2 sa nepodarí každý deň a tešíme, že sme dosiahli pre slovenský volejbal veľmi dobrý výsledok. Podali sme opäť veľmi bojovný a kolektívny výkon, splnili sme všetky pokyny trénera. Verím, že vyhráme nad Belgickom aj do tretice."


Tagy: Slovensko Belgicko Marco Fenoglio

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA