VIDEO Slovan rolu favorita zvládol aj bez opôr: Belasí zostrelili ViOn s čistým kontom

Michal Pintér a Villar NonoMichal Pintér a Villar Nono Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 4. kola Fortuna ligy nad Zlatými Moravcami 4:0. "Belasí" sa dostali do vedenia v 35. minúte gólom Davida Holmana, po zmene strán sa presadili Arťom Suchockij, Villar Nono a z jedenástky Dávid Strelec.

Pri neúčasti Vasila Božikova si premiérovo navliekol kapitánsku pásku brankár Dominik Greif, ktorý dosiahol v lige tretie čisté konto za sebou. Slovan je zatiaľ v tejto sezóne stopercentný a je na čele tabuľky o skóre pred Žilinou. Zlaté Moravce zakopli po dvoch triumfoch a sú priebežne šieste.

Slovanisti nastúpili bez viacerých opôr, Šporar či Božikov nefigurovali na súpiske, Moha bol iba na lavičke náhradníkov. Zápas nemal v úvode vysoké tempo, domáci kontrolovali priebeh, súpera takmer nepustili k lopte. Prvú väčšiu príležitosť si vypracovali po 15 minútach, Strelec prihral v pokutovom území Holmanovi, jeho strelu však vyrazil Pindroch na žrď. V 28. minúte začal akciu Strelec, jeho center sklepol Villar na Čavriča, opäť sa však blysol brankár Zlatých Moraviec. Hostia sa sústredili najmä na obranu, do útoku sa dostávali najmä po stratách Slovana, narážali však na slabú presnosť v koncovke.  "Belasí" napokon zúročili svoju prevahu v 35. minúte. Daniel prenikol z pravej strany, poslal prihrávku pod seba do šestnástky a Holman bez ťažkostí otvoril skóre duelu. Domáci mohli vzápätí pridať druhý zásah, ale Strelec po dobrej individuálnej akcii neprekonal Pindrocha. V závere prvého polčasu mal smolu strelec úvodného gólu Holman, ktorý sa zranil a musel vystriedať.

Martin Válovčan a Arťom Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

Druhé dejstvo vyšlo "belasým" dokonalo. V 48. minúte sa presadil Daniel cez Chrena, odcentroval na zadnú žrď a Suchockij rybičkou zdvojnásobil vedenie domácich. Po zmene strán Slovan jasne dominoval, hralo sa prakticky iba na polovici Zlatých Moraviec. Tretí zásah pridal Slovan v 65. minúte. Strelec skvelo prešiel cez obranu hostí a Nono sa z blízka nepomýlil. V 73. minúte sa Striedajúci Moha predral až do šestnástky, keď využil chybu obrancu Zlatých Moraviec, dokázal obísť brankára Pindrocha, ale z uhla trafil iba pravú žŕdku. Bratislavčania sa však predsa dočkali. V 84. minúte sa dostal do šestnástky Moha, už sa zdalo, že premeškal správny moment na zakončenie, ale jeden z obrancov zatiahol ručnú brzdu. Následný pokutový kop s prehľadom premenil Strelec. Záver zápasu si Slovan postrážil a pripísal si štvrtý ligový triumf v tejto sezóne.

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (1:0)
Góly: 35. Holman, 48. Suchockij, 65. Nono, 84. Strelec (z 11 m), ŽK: Rabiu, De Kamps, Apau - Kovaľ, Grozdanovski, rozhodovali: Ochotnický - Bobko, Žákech, 4520 divákov

ŠK Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Guzmics, Suchockij – Nono (80. Ratao), Rabiu - Daniel, Holman (43. De Kamps), Čavrič (67. Moha) - Strelec

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch – Brašeň, Pintér, Asanovič, Chren - Válovčan, Tóth (64. Richtárech), Grozdanovski, Kovaľ - Ďubek - Tkáč (5. Silvio Rodrigues, 54. Orávik)

Ján Kozák mladší, tréner Slovana: "Celý zápas sme mali pod kontrolou. V prvom polčase nám ešte trochu chýbal pohyb a viac kolmých prihrávok. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí. V druhom polčase nám pomohol rýchly gól, potom sa chlapci uvoľnili a zabávali. Teraz už myslíme iba na utorkovú odvetu Európskej ligy."

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: "Náš výkon bol poznačený prílišným rešpektom voči súperovi. Prehrávali sme súboje, tým pádom súper získal stred pola. Očakávali sme silné protiútoky, má na to hráčov, napriek tomu sme inkasovali z brejku. V druhom polčase sme chceli byť dôraznejší a aktívnejší, ale pokračovali sme v trende z prvého polčasu a Slovan to využil. Zvíťazil zaslúžene."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble