Jediný klub, ktorý ešte v tejto sezóne nestratil ani bod: Druhú liga má nečakaného lídra

FK Dubnica nad Váhom zatiaľ v novej sezóne predvádza výborné výkonyFK Dubnica nad Váhom zatiaľ v novej sezóne predvádza výborné výkony Zdroj: MŠK Žilina/Ján Mintál

DUBNICA NAD VÁHOM - FK Dubnica nad Váhom je jediným mužstvom, ktoré má po štyroch odohraných kolách druhej najvyššej futbalovej súťaže na konte plný počet bodov. Zverenci Petra Gergelyho v nedeľňajšom stretnutí uspeli pod Čebraťom, kde ružomberské "béčko" zdolali 4:2. Nadviazali tak na víťazstva zo Žiliny a proti Šamorínu, v ktorých takisto štyrikrát skórovali.

Futbalisti Dubnice išli do vedenia už v tretej minúte, keď sa zapísal do streleckej listiny Martin Janco. O sedem minút neskôr síce odpovedal Michal Dopater, no záver úvodného dejstva lepšie zvládli hostia. Do opätovného vedenia ich poslal Matej Vaculík a v 41. min zvýšil náskok Dubnice na dvojgólový rozdiel Marek Václav. Kontaktným gólom z pokutového kopu oživil ružomberské nádeje na dobrý výsledok Mário Almaský, ale krátko po návrate zo šatní uzavrel gólový účet stretnutia Maroš Čurik.

Udržať stopercentnú bilanciu sa na rozdiel od lídra tabuľky nepodarilo bratislavskej Petržalke, ktorá v Dunajskej Strede podľahla hráčom Šamorína 1:2. Hrdinom zápasu bol Martin Rymarenko, ktorý sa postaral o oba presné zásahy domáceho tímu. Hlavný tréner hostí Jozef Dojčan po záverečnom hvizde neskrýval sklamanie.

"Dnes prehralo lepšie mužstvo. Súper bol prakticky dvakrát pred našou bránkou a strelil nám dva góly. Samozrejme, diali sa tu nejaké veci, ktoré nechcem rozoberať, ale dnešný zápas sme si prehrali sami," povedal Dojčan pre FutbalnetTv. Vo svojom vyjadrení narážal na situáciu z konca prvého polčasu, keď bol vylúčený Juraj Piroska.

Trojicu dopoludňajších stretnutí uzavrel zápas pod Dubňom, kde žilinské "béčko" zdolalo Slavoj Trebišov tesne 3:2. Dvoma gólmi sa uviedol poľský útočník Dawid Kurminowski, a tak hosťom na body nestačil ani gól ostrieľaného útočníka Jána Nováka. Program zápasov 4. kola druhej najvyššej súťaže uzavrie zápas v hlavnom meste Slovenska medzi ŠK Slovan Bratislava "B" a KFC Komárno.

MFK Ružomberok "B" - FK Dubnica nad Váhom 2:4 (2:3)
Góly: 10. Dopater, 44. Almaský (z pok. kopu) - 3. Janco, 33. Vaculík, 41. Václav, 54. Čurik, 421 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Petržalka 2:1 (1:0) - hralo sa v Dunajskej Strede
Góly: 41. a 84. Rymarenko (druhý z pok. kopu) - 88. Almási (z pok. kopu), ČK: 45. Piroska (FC Petržalka), 1074 divákov

MŠK Žilina "B" - Slavoj Trebišov 3:2 (1:1)
Góly: 49. a 67. Kurminowski, 39. Kopas - 20. Novák, 90+. Kražel, 201 divákov

Viac o téme: FK Dubnica nad Váhom MFK Ružomberok "B"