Štvrtok = kľúčový deň pre Slovan: Generálny manažér priniesol novinky z tábora belasých

Generálny manažér klubu HC Slovan Bratislava Juraj BakošGenerálny manažér klubu HC Slovan Bratislava Juraj Bakoš Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Generálny manažér hokejistov Slovana Bratislava Juraj Bakoš by chcel v tíme privítať ešte minimálne tri posily. "Belasí" si počkajú do 15. augusta, kedy by mal výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja definitívne potvrdiť udelenie licencie pre štart v Tipsport Lige 2019/2020, potom by mali postupne uzavrieť káder na novú sezónu.

Zmluvu Slovan ponúkne aj niektorým mladým hráčom, ktorí sú v tíme na skúške. Na uplynulých tréningoch sa objavilo na ľade niekoľko nových tvárí. S tímom sa pripravovali útočníci Šimon Petráš a Roman Žitný, ktorí skončili v Košiciach, ale aj reprezentant do 18 rokov Adam Kormúth, ktorý v Slovane hrával v mládežníckych kategóriách, v uplynulých dvoch rokoch pôsobil v zámorí.

V realizačnom tíme sa ukázal ďalší nováčik, Peter Skrabelj. Tridsaťročný Slovinec sa stal novým trénerom brankárov. V Bratislave je už niekoľko dní a trénerom ponúkol aj niekoľko mien, ktoré by Slovan mohli posilniť. Bakoš však povedal, že do tímu určite niekto príde aj na ostatné posty: "Chceme ešte tím doplniť o brankára, jedného obrancu a útočníka. To vám v tejto chvíli môžem prezradiť."

Generálny manažér klubu by chcel mať pred zahájením Tipsport Ligy 13. septembra káder uzavretý. Momentálne má troch zahraničných hráčov, Slovinca Matiča Podlipnika a Čechov Jindřicha Abdula a Vladislava Habala. Kvótu siedmich legionárov tak ešte nemá naplnenú.

"Naše finančné možnosti nám túto sezónu nedovolia, aby sme mali lepších hráčov, ako máme. Prvé tri päťky máme jasné, chceme ešte brankára, ktorý by mal s Habalom tvoriť základ. Šestica obrancov je solídna a aj prvé tri útoky. Náš pohľad na skladbu tímu je taký, že potrebujeme zaradiť do tímu vhodný typ hráča. Ak bude zahraničný, tak bude. Každý myslí na Švéda, Fína a podobne, ale zahraničný je aj český hráč, alebo Slovák pôsobiaci v Čechách. Stále hľadáme. Nechceme sa už unáhliť, najväčší nápor na skladbu mužstva bol po mojom nástupe do klubu 1. júla. Potrebovali sme urobiť kostru, čo sa nám myslím podarilo," uviedol Bakoš a dodal: "Skúšali sme na turnaji aj mladých hráčov, s niektorými uzavrieme zmluvy. Tieto mená sa dozviete každú chvíľu."

Tréner Roman Stantien bol po turnaji na Mountfield Cupe spokojný, ako prezradil, o výsledky vôbec nešlo. "Išli sme tam s tým cieľom, že tam toho bude veľa a že to bude v záťaži. Chceli sme vidieť v akcii chalanov, ktorých skúšame, predsa len zápas a tréning sú dve odlišné veci. Každý má toho dosť, trénujeme vo veľkých objemoch, ale na niektorých bolo vidieť, že sa ešte s mužským hokejom nestretli. Ale niektorí nás prekvapili. Účel to splnilo, mali sme ťažkých súperov a len tak sa môžeme posúvať ďalej."

Na margo ďalších posíl Stantien reagoval pozitívne, v kádri by ich chcel čo najskôr. "Pre trénera je vždy dobré, ak má možnosť posilniť každý jeden post. Šírka kádra je dôležitá, nechcem povedať, že rozhodujúca. Ale kto má káder širší, ten je na tom lepšie. Takže ak prídu, nech je to čím skôr, tým to pre mňa bude lepšie. Aj pre chalanov, aby si na seba zvykli. Trénujeme nejaké nové veci, takže čím skôr tu budú, tým lepšie," uviedol.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Juraj Bakoš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Jana Birošová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články