VIDEO Serena sa neubránila slzám: Plač vystriedal smiech... Si monštrum, sledovala som ťa!

Objatie účastníčiek finále
Objatie účastníčiek finále

TORONTO - Kanadský tenis si v minulom týždni podmanila 19-ročná Bianca Vanessa Andreescuová. V novom vydaní rebríčka už 14. hráčka sveta sa chystala na finálový duel s legendárnou Serenou Williamsovou, avšak nič sa z neho napokon nekonalo.

Teda, presnejšie povedané, protagonistky, ktoré by za istých okolností mohli predstavovať matku s dcérou, zohrali spolu iba štyri hry. Williamsová poslala loptičku za základnú čiaru, čím Andreescuová získala vedenie 3:1 v prvom sete. Americká ikona si následne sadla na lavičku a keď sa na jej tvári objavili slzy, každému bolo jasné, že zápolenie už nenapíše ďalšie riadky. 

Kropaje stekajúce po tvári Williamsovej však netrvali dlho. O pár sekúnd k nej podišla Andreescuová, drepla si a povedala priamo pred Serenou. "Sledovala som ťa celú kariéru. Si tenisové monštrum!" Tieto slová, samozrejme, znamenali úctu, rešpekt a obdiv voči držiteľke 23 grandslamových titulov. Jednoduché gesto a úprimnosť odsunuli slzičky kamsi za zvodidlá na krajnicu a na rad prišiel úsmev a objatie. 

Kanaďanka Andreescuová sa v tomto roku už tešila z iných dvoch turnajových víťazstiev. Na konci januára triumfovala na challengri v Newporte, o mesiac a pol vyhrala 1000-ku v Indian Wells, kde vyradila Cibulkovú, Muguruzovú, Svitolinovú či vo finále Angelique Kerberovú. Na domácej pôde v Toronte sa jej tiež podarilo prekonať ťažké prekážky. Veď ako inak nazvať Kiki Bertensovú, Karolínu Plíškovú či Sofiu Keninovú? 

 

 


Tagy: Serena Williamsová WTA Toronto Bianca Vanessa Andreescuová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Frank Gunn; Video: Twitter/Sportsnet

DISKUSIA