Raritný počin futbalistu v Španielsku: Uzavretie zväzku, aký priam nemá obdobu

Iňaki Williams
Iňaki Williams

BILBAO - Štvorročné, päťročné, niekedy šesťročné kontrakty. To je optimálna dĺžka, ktorú podpisujú futbalisti vo veku 25 rokov. Athletic Bilbao, klub známy tým, že vo svojom kádri má iba hráčov baskického pôvodu, uzavrel so svojou oporou nový deväťročný zväzok do roku 2028.

Iňaki Williams, rýchlonohý krídelník, sa vo veku 25 rokov rozhodol, že najbližších deväť rokov spojí s klubom, v ktorom prežil vstup do veľkého futbalu. Williams bol v závere anglického prestupového obdobia spájaný so záujmom Manchestru United, k oficiálnej ponuke zo strany Red Devils však ani neprišlo. Výstupná klauzula je po podpise novej zmluvy nastavená na 135 miliónov eur. 

25-ročný ofenzívny hráč strávil zatiaľ celú profesionálnu kariéru na štadióne San Mames, v 204 zápasov vsietil 48 gólov. "Vždy som hovoril, že toto je miesto, kde chcem byť," povedal Williams pre El Mundo. "Dúfam, že prídu skvelé veci, pretože chcem urobiť tento klub väčším. Toto, ako môžete vidieť, je môj dom a všetko, čo chcem, je mať ho tu. Klub na mňa vždy stavil, dal mi všetko. Cítim, že toto je môj domov," pokračoval odhodlaný srdciar. 

Williams, syn ghanských rodičov, sa stal v Baskicku miláčikom tribún, už stihol odohrať aj jeden zápas za španielske národné mužstvo. V minulej sezóne urobil výrazný progres smerom vpred, v 41 zápasoch sa presadil 14-krát. 


Tagy: Athletic Bilbao Iňaki Williams

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Alvaro Barrientos

DISKUSIA