Dvojnásobnému majstrovi stačila jediná sezóna: Koniec spolupráce po menej než 12 mesiacoch

Johann ZarcoJohann Zarco Zdroj: SITA/AP/Kerstin Joensson

MATTIGHOFEN - Spolupráca dvojnásobného motocyklového majstra sveta Johanna Zarca s továrenským tímom KTM vydrží jedinú sezónu. Francúzsky účastník šampionátu kráľovskej triedy MotoGP sa s predstihom dohodol na predčasnom ukončení zmluvy, ktorá mala platiť i nasledujúci rok.

29-ročný šampión nižšej triedy Moto2 z rokov 2015 a 2016 ešte dokončí aktuálny ročník s rakúskym výrobcom a bude sa usilovať o vylepšenie doterajších výsledkov. Jeho maximom je zatiaľ desiata priečka na VC Katalánska, na konte má iba 22 bodov a patrí mu priebežné 17. miesto. V kvalifikáciách sa presadil iba v Brne tretím najlepším časom, inak si na rozdiel od španielskeho tímového kolegu Pola Espargara zaistil v bojoch o štartovnú pozíciu maximálne piaty rad. 

V predošlých dvoch sezónach po príchode z Moto 2 pritom Zarco obsadil v najsilnejšej kategórii ako jazdec Yamahy vždy konečné šieste miesto a vybojoval celkom šesť podiových umiestnení. "Snažil sa prispôsobiť svoj jazdecký štýl stroju RC16 a tím sa pokúšal vyhovieť všetkým jeho prianiam a požiadavkam. Nakoniec sa Johann a tím KTM rozhodli v roku 2020 nepokračovať v spoločnom projekte," uviedol vo vyhlásení KTM. 

Viac o téme: Johann Zarco
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kerstin Joensson
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články