VIDEO Obrovský talent z Ukrajiny: Len 13-ročný chlapec najmladším európskym šampiónom!

Trinásťročný Ukrajinec najmladším európskym šampiónom
Trinásťročný Ukrajinec najmladším európskym šampiónom

KYJEV - Ukrajinský skokan do vody Oleksij Sereda sa koncom minulého týždňa zapísal do histórie tohto športového odvetvia. Vo veku 13 rokov a 7 mesiacov sa stal najmladším majstrom Európy, keď na domácej pôde v Kyjeve ovládol súťaž v skokoch z 10-metrovej veže. V ukrajinskej metropole mladík potvrdil dobrú formu, keďže na nedávnych MS v Kórejskej republike si vybojoval štvrtú pozíciu.

"Bol som trochu nervózny, ale som šťastný, že som dokázal zvíťaziť," cituje Seredu portál BBC.com, ktorý upozornil na to, že supertalent skokov do vody prekonal doterajší rekord kontinentálnych šampionátov. Do nedele bol najmladším majstrom Európy v histórii Brit Tom Daley, ktorý triumfoval v roku 2008 v holandskom Eindhovene vo veku 13 rokov a 10 mesiacov. Rodák z Plymouthu následne získal dvakrát bronz na olympijských hrách a má viacero cenných kovov z vrcholných podujatí.

Sereda triumfom na ME vybojoval pre Ukrajinu miestenku na budúcoročnú olympiádu v japonskom Tokiu. Pod piatimi kruhmi môžu štartovať iba športovci, ktorí už oslávili štrnáste narodeniny. Šikovný Ukrajinec splní túto podmienku v decembri.


Tagy: Oleksij Sereda

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Efrem Lukatsky; Video: Youtube

DISKUSIA